Bitcoin Ajandası

Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador’un Devlet Başkanı Bukele ile Görüşecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador’un Devlet Başkanı Bukele ile Görüşecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador’un Devlet Başkanı Bukele ile Görüşecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Cumhurbaşkan Erdoğan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile bugün bir görüşme gerçekleştirecek ve program 16:30’da karşılama töreni ile başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador Başkanı’nın görüşmesi Bukele’nin önemli bir Bitcoin savunucusu olmasından kaynaklı. Bu görüşme özellikle de yerli kripto para topluluğu tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Eylül ayı içerisinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabulünü gerçekleştiren El Salvador’un devlet başkanı Bukele, daha önceki gün Erdoğan’la görüşeceğini bildirdi ve Erdoğan da bir tweet atarak, Bukele’yi Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador Başkanı ile Görüşecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador Başkanı ile Görüşecek!
Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador Başkanı ile Görüşecek!

İlk akla gelen sorulardan birisi ise görüşmede Bitcoin’in konuşulup konuşulmayacağı. Bilindiği üzere Bukele, Bitcoin savunucularından biri de dün akşam attığı Türkçe tweet’inde bile Bitcoin’den bahsettiği için dikkat çekti.

Türkiye’nin şu an ki ekonomik durumu daha önce MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın da gündemine girmişti. Bunun düzelmesinin yolunun Bitcoin yatırımı olduğunu belirten Saylor, Bitcoin’in Türkiye için bir umut olduğunu dile getirerek:

“BTC’nin benimsenmesi hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Şimdi ki gündemde ise kripto para topluluğu, El Salvador Devlet Başkanı Bukele’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bitcoin yatırım tavsiyesi vermesini beklerken programa saatler kala bekliyorlar.

Cumhurbaşkanlığı sitesinde program şu şekilde:

  • 16:30 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’yi Resmi Karşılama Töreni (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 16:45 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ile Başbaşa Görüşme (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 17:30 Heyetlerarası Görüşme (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 18:15 Anlaşmaların İmza Töreni ve Ortak Basın Toplantısı (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)
  • 19:00 El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele ile Resmi Akşam Yemeği

Bugün Türkiye’de Gündem Yoğun

El Salvador devlet başkanı tarafından yapılacak ziyaret haricinde bugün yerli kripto para topluluğu için önemli bir görüşme daha gerçekleşecek. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, kripto para yasası genelinde ise bugün Binance Türkiye ve BtcTurk yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirerek tekrar bir durum bildirisi yayınlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan El Salvador görüşmesi haricinde DHA’nın haberine göre Meclis kapsamında gerçekleşecek görüşmelere üzerinden Binance temsilcilerinin yasal düzenlemelerinde geçecek konusunda öneriler sunacak ve teknik sunumlar gerçekleşecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir