Bitcoin Ajandası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para ve Metaverse Talimatı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para ve Metaverse Talimatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para ve Metaverse Talimatı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Toplantının hemen ardından Erdoğan’ın, kripto para ve metaverse alanıyla alakalı üç ayaklı bir çalışma yapılmasıyla ilgili çalışmalara yönelik talimatları verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Kripto para ve metaverse ayrıca Blokchain konularının MYK’da gündeme geldiğini de belirtti. Çelik, “Sayın Genel Başkanımız, bu konuların hukuki alt yapısının çalışılmasıyla ilgili de talimatlar vermiştir, ilgili birimlerimize,” ifadelerini kullandı.

Kripto Para ve Metaverse Talimatı!

Kripto Para ve Metaverse Talimatı!
Kripto Para ve Metaverse Talimatı!

Talimata göre üç ayaklı bir çalışmayı hedef alan ve toplantıda, metaverse için önlemler alınması gerektiği de vurgulamaya başladı. Bu konunun titiz olarak araştırılma yapması gerektiğini vurgulayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metaverse konusunda, “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizzat kendisinin de bu duruma müdahale etmesi durumunda internet formu düzenlemesi için talimat verdi. Bu kapsamda metaverse ve kripto paraların haricinde sosyal medya kapsamında metaverse ve kripto paranı haricinde sosyal medyadaki alım satımların da inceleneceği belirtildi.

Özellikle metaverse üzerinden arazi alımlarında nasıl yapıldığının gözlemleneceğini de bildirerek bazı kişilerin Meryem Ana Tapınağı ve bazı müzeleri satın almalarının da bir sorun oluşturabilecğeini belirtti. Cumhurbaşkanı, bu konu için alanın uzmanları tarafından da çalıştaya davet edilmesi talimatını vererek kesinleştirdi.

Metaverse ile İlgili Bir Sunum

Diğer bir yandan da AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, metaverse ile ilgili yeniden bir sunum gerçekleştirdi. Sunum içerisinde birçok sosyal medya platformu için daha yakında bu dünyaya taşınma gerçekleşebileceği ve kripto paranın da metaverse ile bağlantılı olduğu aktarıldı.

Buna yönelik olarak parti kurmayların “Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Ancak, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor,” ifadelerini kullandığı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir