Bitcoin Ajandası

DCG Temettü Ödemelerini Durdurdu: Likidite Kriziyle Boğuşuyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DCG Temettü Ödemelerini Durdurdu: Likidite Kriziyle Boğuşuyor!

DCG Temettü Ödemelerini Durdurdu: Likidite Kriziyle Boğuşuyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Girişim sermayesi kuruluşu olan Digital Currency Group likidite sorunuyla boğuşuyor. Likidite varlıklarını korumak isteyen şirket, bu amaç doğrultusunda temettü ödemelerini askıya alma kararı aldı.

FTX’in iflas başvurusu gerçekleştirmesinin ardından Genesis, FTX’te neredeyse 175 milyon dolarının sıkıştığını açıkladı. DCG ise bu durum karşısında Genesis’e likidite sorununu çözmesi için 140 milyon dolar değerinde acil sermaye infüzyonu gönderdi. Genesis’in problemleri ilk olarak 16 Kasım’da, FTX’in iflası sonrası sıra dışı seviyelerde para çekilmesine sebep olan daha önce görülmemiş piyasa kargaşasını gerekçe göstererek müşteri para çekme işlemlerini durdurmasıyla ortaya çıktı. DCG bu süreçte zorluklarla mücadele edebilmek adına yeni adımlar atıyor.

DCG Likidite Sağlığı için Temettü Ödemelerini Yapmayacak

DCG Likidite Sağlığı için Temettü Ödemelerini Yapmayacak
DCG Likidite Sağlığı için Temettü Ödemelerini Yapmayacak

200’ü aşkın kripto para projesinde hisse sahibi olan Digital Currency Group, şirketin likiditesini koruma altına aldığı için 3 ay boyunca temettü ödemelerini gerçekleştirmeyeceğini duyurdu.

Şirket, diğer hisse sahiplerine 17 Ocak Salı günü gönderdiği bir mektupta gerekli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında şirketin işletme giderlerini minimuma indirgeyebilmek ve likiditeye korumaya odaklandıklarını, ayrıca bilançoyu güçlendirmek için de çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Mali problemleri, alacaklılara 3 milyar doları aşkın borcu olduğu ifade edilen yan kuruluş kripto komisyoncusu Genesis Global Trading’in yaşadığı problemlerden kaynaklanıyor. Bununla beraber Digital Curreny Group, sahip olduğu portföydeki varlıkların bazılarını elden çıkarmayı düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir