Bitcoin Ajandası

DeFi Endüstrisi İkinci Çeyrekte Büyük Kaybetti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DeFi Endüstrisi İkinci Çeyrekte Büyük Kaybetti!

DeFi Endüstrisi İkinci Çeyrekte Büyük Kaybetti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bitcoin fiyatının 17 bin dolar seviyesine kadar gerilemesi DeFi endüstrisinde ciddi bir kayba neden oldu. Elde edilen bilgilere göre merkeziyetsiz finansta stake edilen varlıkların değeri 2022 yılının ikinci çeyreğinde 115.7 milyar dolar eridi.

Düşüşler DeFi Endüstrisini Büyük Ölçüde Etkiledi

Düşüşler DeFi Endüstrisini Büyük Ölçüde Etkiledi
Düşüşler DeFi Endüstrisini Büyük Ölçüde Etkiledi

Kripto para piyasaları 2022 yılının ikinci 4 aylık sürecini arkasında bırakırken, son 11 yılın en kötü çeyreklik dönemini geçirmiş oldu. Söz konusu dönemde rekor düşüşlere imza atılan kripto piyasasında, kredi ve faiz şirketlerinden bazılar iflas ederken, bazılarıysa iflasın eşiğine kadar dayandı. Yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler DeFi endüstrisini de büyük ölçüde etkiledi.

DeFi Llama’dan elde edilen verilere göre rekor düşüşlerin yaşandığı ikinci çeyreklik süreçte merkezi olmayan finanstaki kilitli varlıkların değerinde 115.7 milyar dolarlık kayıp söz konusu.

Kısa adıyla TVL olarak da bilinen kilitli varlıkların totaldeki değeri 2022’nin ikinci 4 aylık sürecine 228 milyar dolarla giriş yaptı. Fakat LUNA/UST’nin yaşadığı çöküşle beraber yaşanan düşüşler, merkezi olmayan finansı da önemli ölçüde etkiledi. İkinci 4 aylık sürecin sonuna doğru 72 milyar dolara kadar gerileyen TVL, şimdilerde 77 milyar doların biraz üzerinde bir seviyeyle kayıtlara geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir