Bitcoin Ajandası

DeFi Protokolü Arcadia Finance Siber Saldırıya Uğradı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DeFi Protokolü Arcadia Finance Siber Saldırıya Uğradı!

DeFi Protokolü Arcadia Finance Siber Saldırıya Uğradı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
16 0

Yazılımsal bir açık sebebiyle siber saldırıya uğrayan Arcadia Finance, bu saldırı sonucunda 455 milyon dolar değerinde Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) kaybı yaşadı.

Arcadia Finance 455 Milyonluk Kayıp Yaşadı

Arcadia Finance 455 Milyonluk Kayıp Yaşadı
Arcadia Finance 455 Milyonluk Kayıp Yaşadı

Sistemde bulunan bir kod boşluğundaki sorun, dünyaca ünlü DeFi protokolünü zarara uğrattı. Yazılım tarafında sızan siber korsanlar, güvenlik açığını fırsat bilerek yaklaşık 455 milyon dolar değerinde Optimism ve Ethereum’u çaldırdı. Blockchain araştırma şirketi PeckShield konuyla alakalı açıklama yaparak yatırımcıları uyardı. Kod bloklarındaki girdilerin doğrulanmamış olmasına dikkat çeken şirket, olayın kritik bir durum haline gelebileceğini söyledi.

Siber Saldırıların Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Bir süredir yükseliş yönünde seyreden kripto para piyasası, illegal olayları tetiklemiş durumda. Son zamanlarda artış gösteren siber saldırılar, neredeyse tüm endüstriyi etkisi altına aldı. Özellikle de kripto para projelerinin sosyal medya hesaplarına sızan korsanlar, Discord sunucuları ve Twitter hesaplarını da radarına alıyor. Bu gibi kanalları ele geçiren korsanlar, ciddi ölçüde kazanç sağlayıp, tam tersi miktarda da piyasaya darbe vuruyor.

Bitcoin’in kritik bir fiyat eşiğini geçmesinin ardından kripto piyasalarında hareketlilik başladı. Bu durumu kendileri için fırsata çevirmeye çalışan kripto hırsızları, sektörün pek çok farklı kolunda faaliyet yürütüyor. Son olarak Arcadia Finance, yazılımda meydana gelen açık ve bu gibi sorunlarla mücadele ediyor. Uğradığı siber saldırı sonucu totalde 455 milyon dolarlık varlık kaybeden DeFi protokolü, konuyla alakalı olarak kullanıcılarına bilgi vermeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir