Bitcoin Ajandası

Değerini 350’ye Katlayacağı Düşünülen Hashflow Projesi Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Değerini 350’ye Katlayacağı Düşünülen Hashflow Projesi Nedir?

Değerini 350’ye Katlayacağı Düşünülen Hashflow Projesi Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Değerini 350 katı artıracağı düşünülen Hashflow projesi, günümüzde birçok yatırımcı açısından merak konusudur. AMM’lerdeki verimlilik problemlerini çözüm kavuşturmak amacıyla geliştirilen bu proje, blockchain tabanlı bir çeşit DeFi platformudur.

Kullanıcılarına DeFi sayesinde en iyi kripto piyasa yapıcılarına erişim sağlayabilmesi gibi özel bir deneyim sunan Hashflow projesi, pek çok kripto meraklısının araştırma konusudur. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde merak edenlerin için projenin detaylarından ve kripto para biriminden bahsettik.

Hashflow Projesi Nedir?

Hashflow Projesi Nedir?
Hashflow Projesi Nedir?

Hashflow projesi, kripto para yatırımcılarının DeFi aracılığıyla en başarılı kripto para piyasa yapıcılarına (AMM) ulaşabilmesine imkân sağlayan, blok zinciri tabanlı bir protokol olarak tanımlanır. Bu protokol, esasında merkezi olmayan bir borsa (DEX) olarak faaliyet gösteriyor. Projenin geliştirici ekibi protokolü başlatırken, AMM’lerden kaynaklanan problemleri çözüme kavuşturabilmek adına vizyon belirlemişti. Böylelikle daha başarılı bir DeFi işlem tecrübesi kazandırıldı. DEX, DeFi’nin tam anlamıyla potansiyeline ulaşmasının küresel pazarla ilgili olduğunu düşünüyor. Bu durumda DeFi, küresel pazarın değerlenmesinden en iyi şekilde faydalanması gerek.

Hashflow Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

Merkeziyetsiz borsalar, yalnızca geçtiğimiz yılın ilk çeyreklik döneminde Ethereum’da 215 milyon doların üzerinde işlem hacmine ulaştı. Elde edilen bu büyüme, zincir üzerinde bir ticaret tecrübesi kazandırdı. Üstelik bu durum, DeFi’nin büyük ölçüde büyümesini tetikleyen Otomatik Piyasa Yapıcıların (AMM) popülerlik kazanması sebebiyle ortaya çıkmıştı.

Hashflow projesi, DeFi yatırımcılarını en başarılı AMM’ler ile bir araya getiriyor. Bu doğrultuda AMM ve MM’ler, oluşturdukları bir düzen üzerine çalışıyor. Binance Lounchpool, yakın bir geçmişte projenin kripto para birimini bünyesine dahil etti.

Kripto ticaretiyle uğraşanlar, Hashflow platformu üzerinden direkt olarak AMM’lerden fiyat alabilme şansına sahiptir. Diğer yandan cüzdan aracılığıyla zincir üzerinde işlem yayınlama gibi çeşitli avantajlardan da faydalanabiliyor. Hashflow, AMM bağlama eğrilerini üst segment MM’lerle değiştirerek yatırımcılarına daha iyi oranlar sunuyor. Üstelik kullanıcıların sıfır kayma ve Ethereum’daki minimum işlem ücretiyle işlem gerçekleştirme fırsatı da tanıyor. Buna karşın piyasa yapıcılar, fiyat belirleme stratejisi konusunda tam kontrol sağlarken, aynı zamanda büyüyen DeFi pazarına erişiyor.

Hashverse Nedir?

Hashflow projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de Hashverse’dir. Hashverse, protokolün kendine ait metaverse evreni olarak ifade edilir. DAO üzerinden yürütülen bu metaverse dünyasıyla kullanıcılar, oyunlardaki görevlerini tamamlayarak ödül kazanabiliyor.

Bunların dışında Hashverse oyuncuları, metaverse evreninde yükselerek bütün protokolün yönetimi için rütbe edinebiliyor. Rütbesi yüksek olan oyuncular Hashflow protokolünün yönetiminde daha fazla söz hakkına sahip oluyor. Oyun dahilinde NFT toplayan oyuncularsa, NFT pazarlarında satışa çıkararak ek kazanç sağlayabiliyor.

HFT Coin Nedir?

HFT Coin, Hashflow projesinin yerel tokeni olarak tanımlanır. Proje, gücünü kendi kripto para birimi olan HFT Coin’den alırken, aynı zamanda bu varlığı bir tür yönetişim tokeni olarak da kullanıma sunuyor.

Kullanıcıları HFT Coin aracılığıyla platformun yönetimiyle alakalı olarak bazı avantajlar elde edebiliyor. Bu durumu bir örnekle izah etmek gerekirse; HFT Token sahibi olan kullanıcılar, varlıklarını topluluk hazinesinden harcayabilme imkanına sahiptir. Bununla beraber Hashflow protokolünü ve topluluğu iyileştirme çalışmalarını finanse edebilmek adına yönetime sunulan tekliflerde oy kullanabiliyor.

Tüm bunlaarın yanı sıra projenin kripto para birimine sahip olan kullanıcılar, staking işlemi sayesinde pasif gelir elde edebilme şansına da sahiptir.

HFT Coin Geleceği

HFT Coin geleceği, bu projeyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Eski projeleri göz önünde bulundurduğumuzda, ilk listelendiği dönemlerde ani yükselişler göstererek 90-100 dolar bandına ulaştı. Bu yükselişin ardından da 6-25 dolar arasında işlem görüyor.

Uzmanlar, HFT Coin’in listelenmesinin ardından ciddi bir fiyat artışı yaşamasını, sonrasındaysa 6 ila 25 dolar arasında herhangi bir seviyeden işlem görmesini bekliyor.

HFT Coin Binance Listelenmesinden Sonra Yükselir mi?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Binance Launchpool, Hashflow projesini desteklemeye karar verdi ve HFT Coin’i listesine dahil etti. Kripto para piyasasında tarihi açıdan Binance’ın listesine dahil ettiği varlıklar ciddi oranda değer artışı gösteriyor. Bu durumuna bir örnek göstermemiz gerekirse; HFT Coin’den önce listeye dahil edilen STEPN (GMT) fiyatı 350 katı artış göstermişti. Aynı dönemde GMT Coin fiyatı 0,1 dolardan 4 dolara kadar ulaşarak dikkatleri üzerine toplamıştı. HFT Coin de şimdilerde Binance borsasının listesine girmeye hazırlanırken, 7 Kasım’da listelenmesinin ardından ciddi bir yükseliş göstermesi bekleniyor.

HFT Coin Ne Zaman Binance Listesine Eklenecek?

Kripto para yatırımcıları ve protokol kullanıcıları, 1 Kasım 2022 Salı günü saat 03.00 itibariyle (TSİ) 30 gün içerisinde farming yaparak HFT Token kazanabilmek adına BNB ve BUSD gibi varlıklarını yarı havuzlarda stake edebilme şansına sahip olacak.

Bu sürecin ardından Binance, 7 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 16.00 (TSİ) itibariyle İnovasyon kategorisinde HFT Coin’i listesine sahil edecek. Üstelik yatırımcılar bu varlığı, HFT/BTC, HFT/BUSD ve HFT/USDT gibi işlem çiftleri üzerinden satın alabilecek.

HFT Coin Nasıl Satın Alınır?

Kripto para yatırımcıları projeyi desteklemek ve HFT Coin’e yatırım yapabilmek için söz konusu varlığın nereden ve nasıl satın alınacağını da araştırır. Henüz satışa çıkmamış olan HFT Coin’in dağıtım aşamasındadır. Bunun için yatırımcıların Binance üzerinde hesap oluşturması gerekir. 1 Kasım itibariyle Binance Launchpool alanını ziyaret eden yatırımcılar, bu alanda HFT Coin Farm alanının açıldığını görecektir.

HFT Coin toplayabilmek adına yatırımcıların 30 gün boyunca BNB ve BUSD gibi varlıklarını stake etmesi gerekir. 7 Kasım Pazartesi günü itibariyle de yukarıda da bahsettiğimiz paritelerden HFT Coin ticareti başlatılacaktır. Dolayısıyla satın almak isteyen yatırımcılar bu gibi işlemleri 7 Kasım 2022 tarihinden itibaren gerçekleştirebilecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir