Bitcoin Ajandası

Dent Projesi Nedir? DENT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Dent Projesi Nedir? DENT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Dent Projesi Nedir? DENT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dent projesi, mobil veri kullananlar için tasarlanan ve merkezi olmayan bir mobil veri operatörü olarak ifade edilir. Ethereum ağı üzerinde inşa edilen projenin kripto para birimiyse DENT Coin’dir.

Dent projesi, sürüldüğü tarihten bu yana birçok kripto meraklısının dikkatini çekmiş olan bir blok zinciri projesidir. 2014 yılında Tero Katajainen’in kurulduğu Dent Wireless Limited şirketi tarafından geliştirilen bu proje, kullanıcılarına pek çok farklı alanda avantaj sağlıyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, günümüzde birçok kripto yatırımcısı tarafından merak edilen Dent projesi ve projenin kripto para birimi DENT hakkında merak edilen detaylardan bahsettik.

Dent Projesi Nedir?

Dent Projesi Nedir?
Dent Projesi Nedir?

Bir tür blok zinciri projesi olarak nitelendirilen Dent projesi, Ethereum ağı üzerine inşa edilen metkeziyetsiz mobil veri operatörü olarak ifade edilir. Platformu aynı isme sahip bir kripto para birimi bulunurken, bu varlık ERC-20 tokeni niteliğine sahiptir. DENT token ya da DENT Coin olarak isimlendirilen bu varlık, platformun yerel tokeni olarak çalışır.

Merkezi olmayan ağ Dent, akıllı telefon sahiplerine ve topluluk üyeleri için mobil veri satışını mümkün kılar. Platformda yer alan mobil veri satıcıları, DENT Coin ve bağışlarla ödüllendirilir.

Dent projesi, geleneksel mobil veri şirketleri ve protokolleriyle rekabet halindedir. Bu rakiplerinin önüne geçmeyi ve sektöre damgasını vurmayı hedefleyen bu projedeki mobil veri paketleri, akıllı sözleşmeler halinde sunulur. Mobil uygulamaya sahip olan Dent projesi, Android ve IOS işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonları üzerinden kullanılabiliyor. Bu uygulamanın küresel anlamda 7 milyondan fazla kullanıcısı bulunurken, yazım esnasında projenin piyasa değeri 60 milyon dolar civarında seyrediyor.

DENT Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

DENT Coin, Dent projesinin yerel tokeni olarak tanımlanır. Pek çok farklı kullanım alanına sahip olan bu kripto para birimi, mobil veri paketleri satın almak ya da satmak için kullanılır. Bununla beraber DENT Coin, kripto para borsaları üzerinden dolar gibi fiat paralarla takas edilebilirken, bir yatırım aracı olarak da kullanılabilir.

Merkezi olmayan bir ağ olarak Den projesi ve DENT Coin, akıllı cep telefonu kullanıcıları ve topluluk üyelerine mobil veri satışını mümkün hale getiren bir platformdur. Üstelik DENT Coin’in kullanımı son derece basit ve ucuz olurken, bu varlık birkaç proje aracılığıyla internet erişimini daha kolay bir hale getirir. Mobil cihaz kullanıcılarının platformdan hizmet alabilmek adına yapması gereken tek şey, DENT Coin’i Telekom sağlayıcılarına göndermektir. Bununla beraber protokolde, mobil veri kullanıcılarının yazılım üzerindeki verileri kolaylıkla transfer edebilecekleri bir paylaşım topluluğu sunulması amaçlanıyor.

Dent projesinin kripto para birimi DENT Coin, bugün pek çok farklı kripto para borsasında işlem görüyor. Dolayısıyla bu varlığı satın alarak yatırım yapmak da mümkün kılınıyor.

DENT Coin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Dent projesinin kullanıcılarına sunduğu pek çok farklı avantaj ve dezavantaj bulunuyor. Projenin avantaj ve dezavantajlarını iki farklı başlık altında inceleyebiliriz.

Avantajları

 • Platformda faaliyet gösteren mobil veri satıcıları, satış gerçekleştirmeseler dahi topladıkları beğenilerle DENT Coin kazanma şansına sahiptir.
 • DENT Coin, büyük ölçekli ve güvenilir kripto para borsaları tarafından desteklenen ve listelerinde yer alan bir varlıktır. Dolayısıyla yatırımcılar açısından bu kripto para birimine ulaşmak son derece kolaydır.
 • Dent platformu, cüzdanlar arası transfer işlemlerini oldukça uygun maliyetlerle ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

Dezavantajları

 • Ethereum ağı üzerinde inşa edilen Dent projesi, ağda meydana gelen hız düşüşlerinden büyük ölçüde etkilenir. Özellikle de ağın yoğun olduğu zaman dilimlerinde ticaret emirlerinin bekleme süresi uzayabilir.
 • Bu gibi platformlar, dönem dönem siber saldırılara maruz kalabilir. Bu gibi saldırılarda topluluk üyeleri, sahip oldukları tokenlerin bir bölümünü ya da tümünü kaybetme gibi bir riskle karşı karşıya kalabilir. Siber saldırı gibi tehlikelere karşı varlıkların çevrimiçi cüzdanlar yerine donanım cüzdanlarında saklanması önerilir.

DENT Coin Fiyatı ve Gelecek Tahminleri

DENT Coin fiyatı, projeyle alakalı merak edilen konular arasında yer alır. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (4 Ocak 2023) DENT Coin fiyatı 0,0007069 dolar seviyesinden işlem görüyor. DENT Coin’in tarihi boyunca gördüğü en yüksek seviye, 2018 yılında ulaştığı 0,1114 dolar seviyesi olarak biliniyor. En düşük seviyeyse 0,00007049 dolar seviyesi olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Günümüzde birçok yatırımcı DENT Coin’in gelecekte fiyatının ne olacağını, 1 dolara ulaşıp ulaşmayacağını merak ediyor. DENT Coin’in 1 dolara ulaşabilmesi için fiyatının çok ciddi bir ralliye imza atması gerekiyor. Uzmanlara göre kısa vadede bu durum pek mümkün gibi görünmezken, uzun vadede (en az 5 yıllık) 1 dolara ulaşması mümkün olabilir.

DENT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Proje ve kripto para birimiyle alakalı merak edilen bir diğer konu da DENT Coin’in nereden ve nasıl satın alınacağıdır. Dent projesine yatırım yapmak, kullanıcılarına sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyen yatırımcıların ilk olarak bu varlığı listeleyen kripto para borsalarına erişim sağlaması gerekir. DENT Coin’i listeleyen kripto para borsalarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Binance
 • KuCoin
 • Kraken
 • Gate.io
 • UniSwap
 • Binance TR
 • LATOKEN
 • Indodax
 • CoinEx
 • Bitvavo
 • Phemex
 • Bitrue
 • P2B
 • DigiFinex
 • HitBTC
 • OMGFIN
 • Koinbazar

Söz konusu olan bu kripto para borsalarından herhangi birinde hesap oluşturan yatırımcılar, kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamasının ardından uygun işlem çiftinden para yatırmalıdır. Böylelikle DENT Coin satın alım emri oluşturabilmek ve varlığın birkaç dakika içerisinde cüzdana aktarılmasını sağlayabilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir