Bitcoin Ajandası

Deprem Bölgesine Yapılan Kripto Bağışlarının Son Durumu Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Deprem Bölgesine Yapılan Kripto Bağışlarının Son Durumu Nedir?

Deprem Bölgesine Yapılan Kripto Bağışlarının Son Durumu Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremin ardından bölgeye yardımları hızlı bir şekilde ulaştırabilmek adına kripto para cüzdanları oluşturuldu. Cüzdan adreslerine yapılan kripto bağışlarının son durumuysa merak konusu oldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de ciddi bir yıkıma neden olan depremin ardından yardımın hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi ve şeffaflığın sağlanabilmesi için kripto para olarak yardım toplanmaya başladı. Bu yardımlar her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Son olarak deprem bölgesi için yapılan yardımların miktarı 123 milyon TL’yi aştı.

Kripto Bağışları 123 Milyon TL’yi Aştı

Kripto Bağışları 123 Milyon TL’yi Aştı
Kripto Bağışları 123 Milyon TL’yi Aştı

Kripto para sektörü bu acı zamanında Türkiye’yi yalnız bırakmadı. Blok zinciri teknolojisiyle beraber şeffaflıkla ve hızlı bir şekilde yardım alabilen onaylı kurumların topladığı kripto bağışları 123 milyon TL’nin üzerine çıktı.

Elde edilen verilere göre Ahbap Derneği’ne yapılan kripto bağışının toplam miktarı 82.995.578,00 TL’yi buldu. Ayrıca BtcTurk tarafından bağlatılan bağış kampanyasında elde edilen miktar 24.528.021,4 TL’ye ulaştı.

Bunların dışında İhtiyaç Haritası, Toplum Gönüllüleri, Hayata Destek Derneği, Unicef Türkiye Milli Komitesi, Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı, AFAD ve Gönüllü Hareketi Derneği tarafından Paribu’da toplanılan yardımın toplam miktarsa 15.843.345,39 TL olarak kayıtlara geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir