Bitcoin Ajandası

Derbide Kripto Para Heyecanı! Para Atışında Bitcoin Kullanıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Derbide Kripto Para Heyecanı! Para Atışında Bitcoin Kullanıldı!

Derbide Kripto Para Heyecanı! Para Atışında Bitcoin Kullanıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Spor Toto Süper Lig’in 36’ncı haftasında gerçekleştirilen Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde kripto para heyecanı yaşandı. Maçın başlangıcında gerçekleştirilen para atışında TL yerine Bitcoin kullanılması heyecan yarattı.

Bitcoin’le Para Atışı Kripto Para Heyecanı Yarattı!

Bitcoin’le Para Atışı Kripto Para Heyecanı Yarattı!
Bitcoin’le Para Atışı Kripto Para Heyecanı Yarattı!

Dün akşam Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında gerçekleştirilen ve 2021 – 2022 sezonunun son derbisi olma niteliği taşıyan karşılaşmada ilginç bir an yaşandı. Maçın hakemi Arda Kardeşler her iki takımın kaptanları Josef de Souza ve Altay Bayındır’ı yanına davet ederek kale ve top tercihi konusunda para atışı gerçekleştirdi. İlginç olansa para atışında TL yerine dijital bir para birimi olan Bitcoin’i tercih etmesi oldu.

Kripto para piyasaları her geçen gün daha geniş alanlara hitap ederken, spor organizasyonlarında ve kulüplerde önemli bir yer tutmaya devam ediyor. Türkiye’de pek çok farklı spor kulübü ve sporcu da kripto para piyasalarına dahil olmuş durumda.

Spor Alanında Kripto Kullanımı Artıyor

Hem milli takımın hem de Fenerbahçe’nin en önemli kale koruyucusu olan Altay Bayındır yakın bir tarihte NFT koleksiyonu yayınlayan ünlü isimler arasında dahil olmuştu.

2020-2021 sezonu şampiyonu Beşiktaş da Mart ayında kripto para sektörüne yönelik önemli bir gelişmeye imza atmıştı. Kulüp, kripto para borsası olarak bilinen Rain ile bir ortaklığa imza atarken, borsaysa 2 yıllık forma göğüs arma sponsoru olduğu belirtilmişti.

Rain Üst Düzey Yöneticisi ve Kurucu Ortağı Joseph Dallago tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamalarında Türkiye’de Beşiktaş’tan daha iyi bir ortak bulamayacaklarını dile getiren Dallago, aynı zamanda Türkiye’nin kripto para kullanımı konusunda son derece gelişmiş bir ülke olduğuna da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir