Bitcoin Ajandası

Dev Giyim Markası İlk Solo NFT Koleksiyonunu Başlattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dev Giyim Markası İlk Solo NFT Koleksiyonunu Başlattı!

Dev Giyim Markası İlk Solo NFT Koleksiyonunu Başlattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Metaverse dünyası her gün biraz daha gelişme ve büyüme kaydediyor. Üstelik her gün başka bir giyim markası bu dünyaya dahil oluyor. Metaverse çalışmalar başlatan en yeni isimlerden biri de İsviçreli dev giyim ve aksesuar markası Zara olurken, elde edilen bilgilere göre Zrar ilk solo NFT koleksiyonu için bir metaverse platformuyla anlaşmaya vardı.

Global anlamda son derece popüler olan giyim ve aksesuar devi Zara hem sanal evrende hem de gerçek hayatta giyilebilecek tasarımların yer aldığı Lime Glam isimli koleksiyonunu tanıttı. Bu anlamda metaverse platformu olarak bilinen Zepeto ile anlaşma sağlayan dev giyim markası, lansmanını bu platform üzerinden gerçekleştirdi.

Solo NFT Koleksiyonunu Avatarlar Sergiledi

Solo NFT Koleksiyonunu Avatarlar Sergiledi
Solo NFT Koleksiyonunu Avatarlar Sergiledi

Gerçekleştirilen bu ilk solo NFT koleksiyonunda bir tüketici satın almak istediği giysinin fiziksel versiyonunu seçmesi halinde, aynı giysinin sanal versiyonuna da erişim sağlayarak satın alma sürecini daha kolay hale getirebilmektedir. Zepeto metaverse platformunda gerçekleştirdiği lansmanda Zara, Lime Glam koleksiyonundaki ürünleri avatarlar tarafından sergilendi. Bu sayede ürün satın almak isteyenler için bir ilham kaynağı sunulmuş oldu.  

Bu özel koleksiyonun tanıtımı için Zepeto tarafından dijital duvarlar, fotoğraf kabini ve uygun bir zemin hazırlandı. 2021 Ağustos döneminde Gucci gibi bir dünya markasıyla da çalışma şansı elde eden Zepeto platformu, bu çalışmasında Gucci Villa’yı başlatmıştı.

Koleksiyon Ürünleri Sınırlı Üretime Sahip

Zara’nın ilk kez solo NFT koleksiyonu olarak tasarladığı Lime Glam koleksiyonundaki ürünler genellikle sade bir tarz ve günümüz moda ihtiyacını karşılayacak nitelikte. Büyük boy kot ceketlerden kısa yeşil dantelli elbiselere, platform topuklu sandaletlerden dokuma omuz çantalarına kadar pek çok farklı ürünü bulabilmenin mümkün olduğu bir koleksiyonda, söz konusu ürünler sınırlı üretime sahip.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir