Bitcoin Ajandası

Dev Şirketlerin Desteği ile Bu Altcoin Müjdeyi Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dev Şirketlerin Desteği ile Bu Altcoin Müjdeyi Verdi!

Dev Şirketlerin Desteği ile Bu Altcoin Müjdeyi Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1734 0

Solana Pay, Circle, FTX ve Phantom gibi dev şirketlerin sayesinde Solana Pay, Solana blockchain destekleri ile kurulmuş merkezi bulunmayan bir ödeme protokolü oldu. Traderlar tarafından e-ticaret platformlarından kripto cüzdanları sayesinde ödeme kabulünü gerçekleştiriyor.

Solana’nın bundan sonrasında kendine özgü merkezi olmayan bir ödeme protokolü olmasıyla Solana Pay, müşterilerin ve diğer traderlerin ödemeleri ve satışları için Circle’ın USDC stablecoin’i gibi dijital varlıkları kullanmalarına izin verecek. Solana traderler ile tüketiciler arasında merkezi bulunmayan bir ödeme protokolünü başlattı. Dev şirketlerin desteği ile bu altcoin de traderların ve müşterilerin USDC gibi Solana uyumlu dijital varlıkları herhangi bir zamanda herhangi bir yerde kabul eden ve taşımalarını sağlayan eşler arası bir hizmet olarak görüldü.

Dev Şirketlerin Desteği ile Müjde Verildi!

Dev Şirketlerin Desteği ile Müjde Verildi!
Dev Şirketlerin Desteği ile Müjde Verildi!

Solana blockchainde çalışmaya devam ediyor. Ayrıca Solana Labs, Checkout.com, Circle ve Citcon’un desteğiyle geliştirilmektedir. Phantom ve FTX, hizmet sayesinde dijital cüzdanların da aracılığıyla entegre edilmesini sağlıyor. Hizmetin kullanılmaya başlanması için traderler, müşterilerin kripto cüzdanlarında ödeme yapabilmek için bir barkod etkinleştirme yapacaklar. Solana Labs Ödemeler Başkanı Sheraz Shere, ürün üzerinden açıklamalarında “modası geçmiş tek yönlü işlem modellerini güçlü, iki yönlü trader-tüketici ilişkilerine dönüştürdüğünü, markalara ve perakendecilere müşterilerini yeni yollarla şaşırtmak ve memnun etmek için doğrudan bir kanal sağladığını” söyledi.

Circle’ın Ürüne Verdiği Destek

Circle’dan Jeremy Allaire, Solana Pay lansmanının “gelecek nesil ödeme teknolojisi için hızla gelişen ortama katılmak isteyen traderlar ve müşteriler için erişimi ve kullanımı genişletmeye yönelik kritik bir adım” olduğunu söyledi.

Circle ile belirlenen stablecoin USDC, piyasaya çıkarılmasının ardından Solana Pay’de birincil değişim aracı olarak ayarlandı. Bundan ziyade Phantom ve FTX’in yardımıyla, Solana uyumlu diğer birçok dijital varlık geleceğinde de protokol üzerinde çekiş kazanma hakkına sahip olunabilir. Circle’ın ürüne verdiği destek, firma kapsamında geçen yıl içerisinde hem Visa hem de Mastercard ile ortaklık kurmasının sonrasında ödemeler alanında yer alan bir dizi büyük hamlenin sonuncusu olarak kaldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir