Bitcoin Ajandası

DEX Toplayıcısından Ruslara Ambargo! Ülkede Gerçekleştirilen İşlemlere Engelleniyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DEX Toplayıcısından Ruslara Ambargo! Ülkede Gerçekleştirilen İşlemlere Engelleniyor!

DEX Toplayıcısından Ruslara Ambargo! Ülkede Gerçekleştirilen İşlemlere Engelleniyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
30 0

DEX Toplayıcısı Matcha Rusya’nın İşlemlerini Engellemeye Başladı!

Kripto piyasalarında ilginç bir gelişme daha yaşandı. Rusya’ya karşı ambargo uygulayanlar listesine bir yeni isim daha katıldı. Elde edilen bilgilere göre merkezi olmayan kripto borsası DEX toplayıcısı Matcha, bugün itibariyle Rusya üzerinden yapılan işlemlerin tümünü engellemeye başladı.

The Block konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, VPN aracılığıyla Rus tabanlı bir sunucu üzerinden alım satım işlemlerinin yapılması engellendiğini doğruladı. Fakat şirket tarafından konuya ilişkin olarak yapılan uyarı değiştirildi. Mesajda Rusya’nın ticaretinin desteklenmediği değil, bölgenin desteklenmediği ifade ediliyor.  

DEX Toplayıcısı Matcha Rusya’nın İşlemlerini Engellemeye Başladı!
DEX Toplayıcısı Matcha Rusya’nın İşlemlerini Engellemeye Başladı!

DEX toplayıcısı Matcha platformu bu uyarı mesajında her ne kadar “bölge” şeklinde bir ifadede bulunulsa da hedefinde Rusya’nın olduğu açıkça belli oluyor. Rusya’nın yakınında yer alan ve yoğun incelemeler ile yaptırımlara maruz kalan Belarus’un Matcha’ya erişimini konusunda herhangi bir problemin söz konusu olmadığı ifade ediliyor. Bunun dışında Çin merkezli sunulardan da Matcha’ya erişim sağlanamadığı belirtiliyor.

Matcha Platformu dünyanın En büyük İkinci Toplayıcısı!

Matcha platformu, hacim bazında bakıldığında dünyanın en büyük ikinci merkezi olmayan kripto borsa toplayıcısı olarak biliniyor. Öncü isimler arasında yer alan toplayıcı, geliştiricilerinin büyük çoğunluğu Rus tabanlı olan 1 inç’tir. 1 inç de bu duruma benzer olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen coğrafi alım-satım işlemlerini engelledi.

Merkezi olmayan kripto borsaları ifade eden DEX toplayıcıları, pek çok borsa arasında tercihte bulunarak alım satım işlemlerini optimize etmek üzere faaliyet gösterir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir