Bitcoin Ajandası

Diamond Coin Nedir? DMD Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Diamond Coin Nedir? DMD Nereden ve Nasıl Alınır?

Diamond Coin Nedir? DMD Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

2013 yılında tanıtılan Diamond Coin güvenli kısa sürede güvenli yatırımlardan biri haline geldi. Diamond Coin kullanıcılarına garantili yüksek gelir ve finans özgürlüğü tanıyor. Bununla birlikte %51 oranda gerçekleşen saldırılara karşı direnç sağlayabiliyor.

Merkezi bir sisteme bağlı kalmadığı için daha güvenli bir yatırım metodu olarak görülüyor. PoS ve Master Node ile çalışan Diamond Coin servetlerin güvenle depolanmasının yanı sıra pasif gelir kaynağı olarak da tercih edilen bir kripto paradır. PoW ve PoS ilkesine uygun bir çalışma yöntemine sahiptir.

Diamond Coin Nedir?

Diamond Coin Nedir?
Diamond Coin Nedir?

Diamond Coin PoS ve Master Node üzerinde çalışır. Bu nedenle herhangi bir merkezi sisteme bağlı olmayan bir DMD Coin’dir. Bu durum Diamond Coin’i güvenilir kılan özelliklerden biridir. Garantili yüksek gelir ve finansal özgürlük isteyen birçok kişinin tercih ettiği kripto para birimi haline gelmiştir. Diamond Coin’in saldırılara karşı gerçekleştirdiği %51’lik direnç sayesinde, güvenli yatırım düşünen kullanıcılara açık adres sunmakla beraber, pasif olarak iyi bir kazanç imkânı da veriyor.

Diamond Coin kullanıcılarına sıfıra yakın bir işlem oranıyla anında ve güvenli para transferi için imkân sağlıyor. Para transferleri dünya çapında gerçekleştirilebilir. Merkezi bir sisteme tabi olmadığı için açık bir kaynak olarak bilinen bir kripto para birimidir.

Diamond Coin Özellikleri Nelerdir?

Diamond Coin özellikleri arasında en önemlisi güvenli bir akışa sahip olmasıdır. DMD Coin PoW ile PoS ilkesine dayanarak Master Node ile çalışır. Güvenli bir kripto para türü olmasının nedeni budur. PoW, PoS ve Master Node’un güvenlik açısından sağladığı katkıları inceleyelim;

 • Master Node: DMD bütün işlemlerin hızını arttıran bir bilgisayar türüdür. Tüm ana düğümleri DMD ağına bağlıdır. Ana düğümler QuickTX ve MixTX olarak ikiye ayrılır. Bu düğümler sırasıyla hızlı işlem ve karma işlem anlamını taşır. MixTX de Token karıştırıcı araç ile orijinal miktarlar bozuk para yığınlarına dönüştürülebilir. Karma işlemlerde kaynak adresini bulmak ve izlemek zorlaşır.

Ayrıca sabit bir IP’ye sahip olunması ve ana düğümleri çalıştırabilmesi için mutlaka 10.000 DMD bakiyeye sahip olunmalıdır. Diamond Coin özellikleri arasında yer alan QuickTX sayesinde de para transferi esnasında BTC de geçen süre 10 dakika olurken, 2,25 dakikada işlem tamamlanmış olur.

 • Proof of Stake: PoS ile yapılan işlemlerde ağın doğrulanması ve işlem sonunda ağ doğrulanınca onaylanması sağlanabilir. Bu şekilde sistem ve ağda dolandırıcılığın önüne geçilmiş olunur. Diamond Wallet’tan bir miktar DMD Coin’e sahip olunarak Staking’den gelir elde edilebilir. Gelir sağlanabilmesi için cüzdanın ağa bağlı kalması gereklidir. Cüzdana eklenen her token zaman içinde faize tabi tutulur. Yeni faiz ile oluşan DMD tokenler, DMD ağına katkı sağlayan kullanıcılara minnet göstergesi olarak verilir.
 • Proof of Mining: PoS mekanizmasına bağlı olarak çalışan Diamond Coin bu nedenle bir madene sahip değildir. Fakat Diamond Multipool ile dijital paraların dolaylı olarak madenciliği gerçekleşir. Diamond Multipool kullanıcılara özel bir donanıma sahiptir. Bu durum, kullanıcılara kripto para biriminde NiceHush aracılığı ile madencilik yapmaları için olanak sağlar. Yapılan ödemeler önce DMD Coin’e dönüştürülür ve hemen ardından Diamond Wallet’a aktarılır. DMD tokenler bu şekilde güvenle korunur.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her kripto para biriminde olduğu gibi Diamond Coin’inde avantajları ve dezavantajları bulunur. Güvenli bir kripto para ağı olması çokça tercih ediliyor. Üstelik 2013 yılında piyasaya sürülen bir PoS olarak en eski tokenlerden olduğu anlaşılıyor. Bu kadar süredir sürekli gelişerek devam ettiğinden ötürü kullanıcılarının güveni her geçen gün artmaya devam ediyor. Diamond Coin avantajlarını inceleyelim.

Avantajları

 • Öncelikle PoS mekanizmasına bağlı çalıştığından dolayı, ağ güvenliğinin ve işlem için verilen onayın doğruluğunun tespiti gerçekleştirildiğinden, dolandırıcılık riski en aza indirgenmiş olunur.
 • Proof of Stake uygun maliyetli bir mekanizmadır. Aynı zamanda PoS ile pasif kazanç elde edilebilir. Bunun için cüzdanın sürekli DMD ağına bağlı olması ve bir miktar DMD Coin’e sahip olması yeterlidir.
 • Cüzdanda bulunan her DMD token faize tabi tutulduğundan sürekli kazanç elde etmeye devam edilir. Faiz işlenen her token yeni bir DMD Coin oluşturur.
 • Tokenlere işlenen faizler sayesinde, her yıl, yıllık gelir artışı olarak, bulunan tokenin %20 ile %25 arasında kazanç sağlamasına olanak sağlar.
 • Diamond Multipool sayesinde dolaylı olarak sağlanan madencilik sayesinde çevre dostu bir tokendir.
 • Diamond Coin avantajları arasında en dikkat çeken özelliklerden biri de çift ana düğümden oluşmasıdır. Bunlardan biri hızlı işlem sağlayan QuickTX iken diğeri ise MixTX olarak adlandırılır. Ana düğümler sistem güvenliğini ve işlem hızını sağlamaktadır. Bu iki ana düğüm sayesinde sistemde güvenli ve hızlı kripto para akışı ve depolanması sağlanabilir.

Dezavantajları

Avantajlarının çok olduğu Dimond Coin’indezavantajları da bulunuyor. Diamond Coin dezavantajları yok denecek kadar az bulunuyor. Bunun sebebi köklü bir kripto para tokenine sahip olmasıdır. Seneler süren gelişim güvenliği esas alarak kullanıcıların en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Diamond Coin dezavantajları sadece kendi madenine sahip olmaması olabilir. Bu durum NiceHash ile çözümlenmiştir.

DMD Coin Yorumları ve Gelecek Tahminleri

DMD Coin yorumları genel olarak Diamond Coin’in yükseleceği yönündedir. Diamond Coin gelecek tahminleri olarak şimdiki 3.55’lik destek noktasından kısa vadede pump yaparak %20’lik bir artış yakalayacağı söyleniyor.

DMD Coin yorumları bu %20’lik artış nedeniyle Coin’in 4.26’ya ulaşacağını söylüyor. Bununla birlikte orta vadedeki yüksekliği 4.97’yi bulurken destek noktasının 5.32 USD olması bekleniyor. DMD Coin gelecek tahminlerinde, DMD 7.10 doları gördüğü anda ilk önce 3x atlayışı yaparak 10.65 dolara ulaşması ve beklenen balina satışlarının gerçekleşmemesi durumunda 5x atlayışı ile 17.75 Dolar’a tekabül etmesi bekleniyor. Son olarak 21.30 dolara ulaştığında kullanıcıların büyük bir kazanç sağlayacağı düşünülüyor.

DMD Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

DMD Coin satın alabilmek için öncelikle kripto para biriminin ticaretini üstlenen bir platforma üye olunmalıdır. Daha sonra elde bulunan para kripto para birimlerinden herhangi birine dönüştürülmelidir. Bu para birimleri BTC, LTC veya ETH kripto para birimlerinden herhangi biri olabilir.

Elde edilen kripto paralar, DMD Coin ile takas edilebilmesi için kripto para ticaretini gerçekleştiren platforma gönderilmelidir. Ardından DMD Coin’lerin sanal cüzdana transferi gerçekleştirilerek güvenle saklanır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir