Bitcoin Ajandası

Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Uygulamasına Geçiş Yapıyor!
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Uygulamasına Geçiş Yapıyor!

Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Uygulamasına Geçiş Yapıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Amerika’daki en büyük bankalar arasında yer alan JP Morgan, Wells Fargo ve Bank of America gibi kuruluşlar, dijital cüzdan uygulamasına çıkarabilmek adına hazırlık yapıyor.

Kripto piyasalarının yükseliş trendi yakalaması denetleme ve düzenleme konularının yeniden gündeme gelmesine yol açtı. Yaşanan tartışmaların ortasında önemli bir hamle de Amerika’nın en önemli ve en büyük bankalarından geldi. Bank of America, JP Morgan, Wells Fargo ve bunun gibi daha birçok büyük banka, dijital varlıklarla alakalı çalışmalarını hızlandırdı. PayPal ve Apple Pay gibi isimlere rakip olmaya çalışan bu bankalar, Zelle aracılığıyla yeni bir dijital cüzdan oluşturma hazırlığı yapıyor.

O Bankalar Dijital Cüzdan Uygulaması Çıkarıyor

O Bankalar Dijital Cüzdan Uygulaması Çıkarıyor
O Bankalar Dijital Cüzdan Uygulaması Çıkarıyor

Amerika’nın önde gelen geleneksel bankaları, ödeme devlerinden olan Apple Pay ve PayPal’ın Pazar payına ortak olmak için çalışmalar yürütüyor. Bankalar, ortaklaşa yürütülecek bir çalışmayla dijital cüzdana sahip olmayı istiyor.

Bu doğrultuda ortak bir hamlede bulunan bankalar arasında şu isimler yer alıyor:

 • JP Morgan
 • Wells Fargo
 • PNC Finansal Hizmetler Grubu
 • Capital one Financial
 • US Bancorp
 • Truist Financial
 • Bank of Amerika

Dijital cüzdan uygulamasının oluşturulmasında para transferlerini sağlayan Zelle’den yardım talep edildi. Bu uygulamanın piyasaya sürülmesiyle beraber bankaların dijital varlık alanındaki girişimlerine bir yenisi daha dahil olacak. Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre bankalar tarafından çalışmaları yürütülen bu uygulama, 2023 yılının ikinci yarısında kullanıcılarına sunulacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir