Bitcoin Ajandası

Mesajlaşma Devi, Dijital Yuanı Platformuna Dahil Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mesajlaşma Devi, Dijital Yuanı Platformuna Dahil Ediyor!

Mesajlaşma Devi, Dijital Yuanı Platformuna Dahil Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Çinli sosyal mesajlaşma ağı ve ödeme platformu WeChat, ülkede CBDC olarak kabul edilen dijital yuanı platformuna entegre etmeye karar verdi.

Global anlamda merkez bankası dijital para birimi konusunda çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Çeşitli ülkelerde kripto para birimlerinin benimsenmesini fırsat bilerek harekete geçilirken, her ülke kendi dijital varlığını çıkarabilmek için yoğun mesai harcıyor. Bu doğrultuşa en başarılı ülkelerden biri olan Çin, ülkesine ait olan söz konusu dijital varlığı daha fazla pazarlayabilmek adına yeni bir hamlede bulundu. Elde edilen güncel bilgilere göre Çin merkezli platform WeChat, kendi platformuna dijital yuan entegre edecek.

WeChat Yakında Dijital Yuanı Kullanmaya Başlayacak

WeChat Yakında Dijital Yuanı Kullanmaya Başlayacak
WeChat Yakında Dijital Yuanı Kullanmaya Başlayacak

Çin merkezli sosyal mesajlaşma ağı ve ödeme platformu WeChat, ülkesinde yürütülen CBDC çalışmalarına destek verebilmek adına kripto para birimi haline dönüştürülen yuanı platformuna bir ödeme seçeneği olarak entegre edecek.

Tencent Holdings’in yönetiminde olan ve aylık 1 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahip olan WeChat platformu, ödeme hizmeti sunduğu WeChat Pay ile ülkenin CBDC çalışmalarına destek verecek. Atılacak olan bu adımın, şimdiye kadar yürütülen CBDC çalışmalarında popülarite açısından fayda sağlayacağı düşünülüyor.

Gerçekleştirilecek olan bu entegrasyon hamlesiyle beraber WeChat Pay bundan böyle McDonald’s’tan yemek sipariş ederken, faturaları öderken ya da bu gibi durumlarda dijital yuan ile ödeme gerçekleştirme imkanı sunacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir