Bitcoin Ajandası

Dikkate Alınması Gereken Metaverse Tokenleri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Dikkate Alınması Gereken Metaverse Tokenleri

Dikkate Alınması Gereken Metaverse Tokenleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Son zamanlarda kripto para sektöründe önemli bir yer edinmeyi başaran sanal evrenler, metaverse tokenlerini de beraberinde getirdi. Çoğunlukla metaverse evreninde kullanılan metaverse tokenleri, günümüzde iyi bir yatırım aracı olarak da tercih edilebiliyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu yazımızda son zamanların en popüleri olan ve dikkate alınması gereken metaverse tokenlerini konu edindik.

Büyük Kapaklı Metaverse Tokenleri

Büyük Kapaklı Metaverse Tokenleri
Büyük Kapaklı Metaverse Tokenleri

Tipik olarak konuşursak, 2022 yatırımları için en iyi kripto para birimini ya da metaverse tokenlerini değerlendirirken, büyük bir piyasa değerine sahip kripto paralar muhafazakâr yatırımlar olarak kabul edilir ve aşırı fiyat oynaklığına daha az eğilimlidir. Takas, birçoğunun peşinde olduğu büyük kazançlar için daha az potansiyeldir.

Ayrıca, yatırımcıların Bellwether Coin Bitcoin (BTC) performansına bağlı kalırken, bu durum şüphesiz kripto için çok önemli bir nokta olarak değerlendirilir. Üçüncü çeyrek düşüş trendi devam ederse, büyük sermayeli altcoinler takip edebilir. Diğer yandan, bir geri dönüş bazı önemli kazanımlar sağlayabilir. 

Metaverse tokenlerinden CRO jetonu, günümüz piyasalarında (8 Temmuz 2022) 0,123 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 3,107,975,956 dolar olan bu tokenin, dolaşımdaki arz maksimum 30.2 milyarın %83’ünde. CRO jetonu, Matt Damon’ın sözcü olması ve LA Lakers’ın kendi sahasındaki stadının isim hakkının kendisine verilmesiyle beraber birkaç yıl içinde çok yol kat etti.

Geçmiş verilerine bakacak olursak; 18 Aralık 2021 tarihinde aşağı yönlü hareketli ortalama (MA) çaprazından sonra düşüş trendine rağmen, CRO 21 Aralık’ın erken işlem saatlerinde fiyatta bir miktar geri dönüş gördü. Dokuz günlük MA hafifçe yukarı doğru bir eğilim göstermeye başladı ve hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) çizgisi olası bir giriş noktasına işaret etti. Gözler 0,59 dolarlık direnç noktasında. 2022’nin ilk aşamalarındaki bir atılım, önümüzdeki yıl CRO için iyi haberler anlamına gelebilir.

Stellar Lumens (XLM) son zamanlarda bazı güç hamleleri yaptı. CEO Denelle Dixon, “blok zincirinin mevcut finansal altyapıyla birlikte çalışabilirliğini” teşvik etmek için yakın tarihli bir ABD Meclis Komitesi oturumuna katılacak kadar ileri gitti. XLM, gelecek herhangi bir düzenleyici baskı için kendisini iyi konumlandırıyor mu?

XLM ayrıca Ekim 2021’de para transferi devi MoneyGram International ile bir ortaklık duyurdu ve bu, MoneyGram’ın ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu tarafından dava edildikten sonra yaralanan önceki ortağı Ripple’a (XRP) bir darbe oldu.

Ticaret faaliyeti açısından, XLM 8 Temmuz 2022 itibariyle 0,11 dolardan işlem görmesi ve 2,855,908,989 dolarlık bir piyasa değerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 50 milyar XLM maksimum arzının yüzde 50’si dolaşımda yer alıyor. XRP’nin 0,88 dolarlık bir ticaret fiyatına karşı 41 milyar dolarlık piyasa değeriyle karşılaştırırsak, XLM için güçlü büyüme potansiyeli için bir durum yapılabilir.

Değeri ne olursa olsun XRP, Kasım 2021 dönemindeki keskin aşağı yönlü kanal modelini kırmasından bu yana toparlanma belirtileri göstererek bazı olumlu ticaret eylemlerine de sahip oldu.

Meme Paraları ne Olacak?

Kasım 2021’de herkesin en sevdiği meme parası Shiba Inu (SHIB) önemli bir dönüm noktasına ulaştı: Artık bir milyon kripto meraklısı SHIB Coin’i cüzdanlarında tutuyor.

Ancak, 0.00001089 ABD doları ve dolaşımdaki 549,063.28 tokenin üzerinde işlem değeriyle, SHIB Coin’i yatırım yapmak için en iyi metaverse tokenleri arasına yerleştirebilir miyiz?

Meme niteliğindeki metaverse tokenlerden SHIB’in geçmiş verilerini inceleyecek olursak; bu gibi varlıklar Elon Musk’ın Twitter hesabının kaprisine göre genellikle gökyüzüne ve tekrar geriye doğru giden ünlü kararsızlardır. SHIB’nin Robinhood’da bir liste alabileceğine dair haberler, jetonu Ekim ayının sonundaki bir artışla gönderdi ve 27 Ekim’e kadar aylık %700 (MTD) rallisine ulaştı. Aşağıdaki düzeltmeye rağmen SHIB, dalgalanma öncesi seviyelere göre %400 değer artışıyla işlem görüyor.

Robinhood listesi henüz sonuçlanmadı. Ancak kripto-muhafazakâr borsa (şu anda Robinhood’da yalnızca yedi kripto para birimi listeleniyor) 2022 listelemesiyle topluluk baskısını kabul ederse, SHIB bir kez daha yükselme potansiyeline sahiptir.

SHIB’nin Ekim ayı boğa koşusu, piyasa değeri açısından Dogecoin’in (DOGE) üzerine kısaca koyarken, DOGE meme para kralı olmaya devam ediyor. Elon Musk’ın tek kuruşluk kripto para birimi olan DOGE, şu anda (8 Temmuz) tamamen seyreltilmiş 9,200,189,245 dolarlık piyasa değeri ile 0.69 dolardan işlem görüyor.

Gemiş veriler ve uzmanların değerlendirmelerinde, DOGE’nin SHIB’den daha az büyüme alanı olduğu görünebilir. Ancak, DOGE için ufukta temel katalizör işlevi görebilecek bazı heyecan verici gelişmeler var. Tesla, test bazında mal mağazasında ödeme olarak DOGE’yi kabul edeceğini açıklarken, SpaceX’in “DOGE-1 Aya Yolculuk” 2022 başlarında bir kalkış için planlanıyor.

1 dolarlık pasta tahminlerini bir kenara bırakırsak, 0,20 dolarlık daha gerçekçi bir direnç çizgisi kısa süre içinde desteğe çevrilebilir. Oradan, 2022’nin ilk çeyreğinde test edilebilecek bir sonraki hedef 0,34 dolar. Lütfen meme paralarının aşırı oynaklığını unutmayın.

Son Düşünceler

Gelişmekte olan metaverse tokenleri ve sanal evren ekonomisinin genişlemesi, yeni kurumsal blok zinciri teklifleri ve meme paraları dahil olmak üzere 2022’nin ikinci yarısında heyecanlanacak çok şey var.

Bu makale, göz atmaya değer en iyi kripto para 2022 projelerinden bazılarını özetlemeyi amaçlıyor. Ancak, bu makalede yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı kullanılmalıdır. Yatırım yolculuğunuzda daha fazla rehberliğe ihtiyaç duymanız halinde bağımsız bir finansal danışmanla görüşmeniz önerilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir