Bitcoin Ajandası

Doğalgazla Bitcoin Madenciliğine Petrol Zengini Ülkeden Destek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Doğalgazla Bitcoin Madenciliğine Petrol Zengini Ülkeden Destek!

Doğalgazla Bitcoin Madenciliğine Petrol Zengini Ülkeden Destek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

ABD ve çeşitli ülkelerde doğalgazla Bitcoin madenciliği yapan Denver’lı şirket Crusoe Energy, Umman’ın başkenti Muscat’ta da yürüttüğü çalışmalarını genişletiyor. Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Umman’da gerçekleştirilecek olan ilk pilot projenin 2023 yılında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Doğalgazla Bitcoin Madenciliğiyle Çevre Kirliği Azaltılacak

Doğalgazla Bitcoin Madenciliğiyle Çevre Kirliği Azaltılacak
Doğalgazla Bitcoin Madenciliğiyle Çevre Kirliği Azaltılacak

Crusoe Energy, Bitcoin madencilik faaliyetlerinde fosil yakıtlarla elde edilen enerji yerine doğalgaz kullanmayı tercih ediyor. Bu sayede çevre kirliliğini azaltmayı amaçlıyor. Şirketin bu projeyi Umman’da gerçekleştirmek istemesinin nedeniyse, başken Muscat’taki MENA bölgesinin, dünyanın en önemli kuyu gazları olarak bilinen doğalgazın yüzde 38’ine sahip olmasıdır.

Elde edilen bilgileere göre ABD’li şirketin Nisan ayında gerçekleştirilen 505 milyon dolar değerindeki C serisi yatırım turunda Umman’a ait Umman Investment Authority de yer aldı.

Şirket CEO’su Chase Lochmiller tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada BTC fiyatının yıllık bazda yüzde 31,29 oranında düşüş sergilemesine rağmen büyük düzeltmenin şirket planlarına herhangi bir etkisi olmayacağı ifade edildi.

Doğalgazla Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılıyor?

Petrol çıkaran şirketler az da olsa zaman zaman doğalgaz çıkarabiliyor. Fakat gerekli altyapı olmadığından genellikle bu gazı yakarak yok ediyorlar. Bu gibi durumlarda devreye giren Crusoe Energy şirketi doğalgazın yakıldığı yerlere gerekli altyapı sistemini kurarak yakılan gazdan enerji elde edebiliyor. Bu elektrik sayesinde bilgisayar ve diğer bütün sistemlerinin çalışması sağlanarak Bitcoin madenciliği gerçekleştirilebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir