Bitcoin Ajandası

DOGE Fiyatı Çakıldı: Dogecoin’de Neler Oluyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DOGE Fiyatı Çakıldı: Dogecoin’de Neler Oluyor?

DOGE Fiyatı Çakıldı: Dogecoin’de Neler Oluyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Twitter’ın ana sayfasında yer alan Dogecoin logosunu kaldırmasından sonra DOGE fiyatı yönünü aşağıya çevirdi. Ciddi ölçüde değer kaybeden DOGE, gününü en çok kayıp veren varlığı olarak kayıtlara geçti.

DOGE Fiyatı Ciddi Bir Değer Kaybı Yaşadı

DOGE Fiyatı Ciddi Bir Değer Kaybı Yaşadı
DOGE Fiyatı Ciddi Bir Değer Kaybı Yaşadı

Geçtiğimiz günlerde kripto para yatırımcılarının aktif olarak yer aldığı sosyal medya platformu Twitter, önemli bir hamlede bulundu. Hatırlanacağı üzere DOGE maksimalisti olan Elon Musk’a ait olan sosyal medya platformunun ana sayfasında Dogecoin logosuna yer verilmişti. Uzun zamandır sessiz kalan lider meme coin, yaşanan bu gelişmeyle beraber %36 oranında değer kazanmıştı. Fakat bugün gün içerisinde Twitter’ın logoyu kaldırması, DOGE fiyatının ciddi bir değer kaybı yaşamasına neden oldu.

0,0923 dolar düzeyinden başlayarak aşağı yönlü bir hareket sergilemeye başlayan Dogecoin fiyatı, 0,0897 dolar düzeyine kadar geriledi. Özellikle de Twitter’ın DOGE logosunu kaldırmasından sonra desteğini kaybeden lider meme coin, ciddi bir satış dalgasına maruz kaldı.

Günlük Kaybı Yüzde 10’u Geçti

Kısa süre içerisinde destek seviyesinden fiyatı karşılayan DOGE yatırımcıları, satıcılar karşısında üstünlük elde edemedi. Logonun eklenmesinden sonra sağladığı yüzde 36’lık değer artışının yüzde 22’sini kaybeden Dogecoin, yatırımcısının da panik yapmasına neden oldu. Günlük olarak yaşadığı kaybın yüzde 10’u geçmesinden sonra sosyal medyanın gündemine düşen bu varlık, hala adından söz ettirmeye devam ediyor.

Haberin yazıldığı esnada (7 Nisan 2023 Cuma) DOGE fiyatı Coinmarketcap verilerine göre 0,0825 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir