Bitcoin Ajandası

DOGE Kurucusundan Kritik Açıklama: Altcoinlerin Yüzde 95’i Çöp!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DOGE Kurucusundan Kritik Açıklama: Altcoinlerin Yüzde 95’i Çöp!

DOGE Kurucusundan Kritik Açıklama: Altcoinlerin Yüzde 95’i Çöp!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

DOGE kurucusu olan Billy Markus, dijital para birimlerinin ve bu konuyla ilişkili kişilerin zayıf itibarıyla alakalı bir tweet attı. Tesla üst düzey yöneticisi Elon Musk ise, Markus’un bu görüşünü onaylarcasına gülücük atan bir emojiyle cevap verdi.

DOGE Kurucusundan Şaşkınlık Yaratan İddia

DOGE Kurucusundan Şaşkınlık Yaratan İddia
DOGE Kurucusundan Şaşkınlık Yaratan İddia

DOGE kurucusu olarak tanınan sektörün öncü isimlerinden Billy Markus, kripto paraların neredeyse yüzde 95’lik kısmının dolandırıcılık ve çöp olduğunu söyledi. Bu düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden açıklayan Markus, kripto paraların kötü olduğunu düşünmesinin nedeni olarak bu durumu gösterdi. Ayrıca kripto para yatırımcılarının da pislik olduğunu da ekledi.

Elon Musk ise DOGE mucidinin bu yorumuna gülücük emojisi koyarak yanıt verirken, Markus bu tepkisi en doğal tepki olarak değerlendirdi.

Markus’un Hedefinde O İsim de Var

Açıklamalarında Terra kurucusu Do Kwon’u da hedef alan Billy Markus, Kwon’u teknoloji kardeşlerinden biri olmasıyla eleştirdi. Geçtiğimiz hafta yaşanan LUNA ve UST çöküşü Terra yatırımcılarının ciddi oranda para kaybetmesine neden oldu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Do Kwon iddialara göre yatırımcılardan birinin evine gizlice girmesinin ardından polis koruması talep etti.

Hatırlanacağı üzere Terra’da yaşananların ardında yeni gelişmeler gündeme geldi. Terra ekosisteminin denetleyen ve çıkar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard (LFG), UST’yi kurtarabilmek amacıyla rezervinde bulunan 3.5 milyon dolar değerindeki Bitcoin’in tamamını elde çıkardı. Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre şu anda rezervde bulunan Bitcoin miktarı 313 adetle sınırlı olurken, bu da 9.2 milyon dolara tekabül ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir