Bitcoin Ajandası

Twitter Resmen Musk’ın Oldu! DOGE Rallisini Başlattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter Resmen Musk’ın Oldu! DOGE Rallisini Başlattı!

Twitter Resmen Musk’ın Oldu! DOGE Rallisini Başlattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Twitter’ın resmi olarak yeni sahibi Elon Musk oldu. Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Twitter, Musk’ın sunduğu 44 milyon dolarlık teklifle resmen satışmış oldu. Konuya ilişkin açıklamada kesin olarak anlaşma sağlandığı ifade edilirken, bu haberin ardından DOGE rallisini başlattı ve büyük bir değer artışı gösterdi. DOGE’la beraber BTC’de de artış yaşandı.

Anlaşma koşullarına göre Twitter’ın diğer ortakları, sahip oldukları hisse başına 54.20 dolar gibi bir ücret alacak. Söz konusu olan bu rakam, Elon Musk’ın yüzde 9’luk hisseyi satın almasından hemen önce gerçekleşen kapanıştan yüzde 38 oranında daha fazla.

DOGE Rallisini Başlattı, BTC de Yükselmeye Başladı

Elon Musk’ın sahibi olduğu şirketler arasında Twitter’ı da dahil etmesinin ardından desteklediği meme coin DOGE büyük ölçüde değer artırmaya başladı. DOGE rallisinin ardından BTC’de de yükseliş eğilimi görüldü. Güncel piyasa verilerine göre en büyük piyasa değerine sahip olan Bitcoin 40 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı. DOGE fiyatıysa haberin yazıldığı esnada 0,15 doların üzerinde işlem görüyor.  

DOGE Rallisini Başlattı, BTC de Yükselmeye Başladı
DOGE Rallisini Başlattı, BTC de Yükselmeye Başladı

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, Twitter haberinin duyurulmasının ardından bir açıklamada bulundu. Açıklamasındaysa kendisi eleştirenlerin de Twitter’de olmaya devam etmesini umduğunu, çünkü düşünceleri ifade özgürlüğünün bu anlama geldiğini belirtti.

Eski CEO Dorsey Geri Dönecek mi?

Bilindiği üzere Elon Musk Twitter’ı satın aldığında eski CO Jack Dorsey’in yeniden ekibe katılmasını istediğini belirtmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Dorsey’in geri dönüp dönmeyeceği de gündemi meşgul etmeye başladı.

Diğer yandan Musk bünyesindeki Twitter’ın Dogecoin üzerindeki etkilerinin neler olacağı da ayrı bir merak konusu oldu. Hiç kuşkusuz ki Dogecoin’in büyük ölçüde etkileyecek olan Twitter için önceki gün Musk tarafından bazı açıklamalar yapıldı. Elon Musk bu açıklamalarında Twitter Blue’yu faaliyete geçirmeyi planladığından ve aboneliklerde DOGE ile ödeme yapılabilmesinin iyi olacağından bahsetmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir