Bitcoin Ajandası

DOGE Yatırımcılarının Yüzünü Güldüren Elon Musk Tweeti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DOGE Yatırımcılarının Yüzünü Güldüren Elon Musk Tweeti!

DOGE Yatırımcılarının Yüzünü Güldüren Elon Musk Tweeti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Musk’tan DOGE Yatırımcılarını Güldüren Paylaşım

ABD merkezli elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın hem kurucusu hem de CEO’su olan Elon Musk, kripto piyasasının en çok rağbet gören meme tokeni olan DOGE’a destek vermeye devam ediyor. Ünlü iş insanı kısa süre önce atmış olduğu bir tweetle DOGE yatırımcılarının paskalya bayramını kutladı.

Musk’tan DOGE Yatırımcılarını Güldüren Paylaşım
Musk’tan DOGE Yatırımcılarını Güldüren Paylaşım

Paylaşmış olduğu görsel içerik bir DOGE köpeği ve paskalya yumurtalarından oluşurken, bu paylaşım DOGE yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Her ne kadar bu samimi paylaşımda direkt olarak Dogecoin meraklılarına hitap etmese de topluluk üyeleri bu paylaşım karşısında bir hayli heyecanlandı.

Görselde Elon Musk’ın kendi köpeği olduğu bilinen Shiba Inu cinsi köpek ve önünde bir sepet dolusu yumurtalar yer alıyor. Yumurtaların Dogecoin’i çağrıştırdığı düşünülen bu görselin, topluluk üyelerini büyük ölçüde heyecanlandırmış olması son derece normal. Musk tarafından yapılan bu paylaşıma Dogecoin kurucu ortaklarından Shibetoshi Nakamoto’nun cevabı gecikmedi. Musk’ın söz konusu tweetini alıntılayan Nakamoto, Dogecoin’i ifade ederek emojilerle paylaşım yaptı.

Musk DOGE’u Desteklemeye Devam Ediyor

Elon Musk kripto piyasasını etkileyen en önemli isimlerden biri olurken, geçtiğimiz yıl DOGE’un en yüksek seviyesi olan 0,8 dolara ulaşmasında büyük etkisi olmuştu. Dogecoin’in daha fazla geliştirilebilmesi ve benimsenmesini sağlayacak formüller üretmeye çalışıyor. Son dönemlerde Musk, Dogecoin kullanarak içerik üretenler için bahşiş verilmesine imkân tanıyan bir platform geliştireceği imasında bulundu.

Diğer yandan Musk kısa süre öncesinde Twitter’dan büyük bir hissenin sahibi olmuştu. Şimdilerde sosyal medya devinin her bir hissesini 54.20 dolardan satın almak istediği biliniyor. Dogecoin kullanıcıları Musk’ın bu hisseleri de satın alması halinde Twitter’da DOGE ile bahşiş verilebileceğini düşünüyor. Haberin yazıldığı esnada DOGE fiyatı 0,135 dolardan işlem görüyor. 8 Mayıs 2021 tarihinde gördüğü en yüksek 0,78 dolar seviyesinden sonra şimdilerde yüzde 81 civarında değer kaybetmiş gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir