Bitcoin Ajandası

DOGE Yükselişi Dikkat Çekti: Bu yükselişin Arkasında Ne Var?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. DOGE Yükselişi Dikkat Çekti: Bu yükselişin Arkasında Ne Var?

DOGE Yükselişi Dikkat Çekti: Bu yükselişin Arkasında Ne Var?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması DOGE’a yaramış gibi görünüyor. Popüler meme coin yatırımcıları Elon Musk sayesinde mutlu bir hafta sonu ve beraberinde hafta başı geçirirken, DOGE yükselişi hala devam ediyor. Son bir günde yüzde 30 civarında değer artışı kaydeden Dogecoin, son bir haftadaysa yüzde 170 değer kazanmış gibi görünüyor.

Köpeğinin Fotoğrafı DOGE Yükselişini Tetikledi

Köpeğinin Fotoğrafı DOGE Yükselişini Tetikledi
Köpeğinin Fotoğrafı DOGE Yükselişini Tetikledi

Elon Musk, geçtiğimiz yıl boğa sezonunda sıklıkla yaptığı ve çeşitli anlamlara gelen, üstelik kripto yatırımcılarını speküle eden hareketlerde bulunmaya devam ediyor. Özellikle de dünya çapında kutlanan Cadılar Bayramı’nda kendisi ve annesinin giydiği kostümle gündeme gelen Musk, aynı zamanda köpeğine giydirdiği Twitter logolu tişörtler de dikkatleri üzerine topladı. Üstelik bu hamlesi Dogecoin’in yükselişini de tetiklemiş oldu.

 Elon Musk’ın attığı bu tweet, cuma gününden bu yana DOGE grafiğinde yaşanan hareketliliğin etkisiyle DOGE fiyatı önemli ölçüde yükselişe geçti. Bununla beraber ADA, SOL ve BUSD gibi popüler varlıkları da ardında bırakan DOGE, bu sayede en büyük 7’nci kripto para birimi konumuna yükseldi. Üstelik tüm bunların yanı sıra 21 milyar dolarlık piyasa değerini de katlarken, DOGE ile beraber Shiba Inu ve Doge Elon Musk gibi varlıklar da yükseliş göstermeye başladı.

DOGE Entegrasyonu Yapılacak mı?

DOGE yükselişiyle alakalı en çok merak edilen konulardan biri Elon Musk’ın Twitter ile Dogecoin entegrasyonunu yapıp yapmayacağı oldu. Musk’ın en zor günlerde bile Bitcoin’leri elden çıkarıp DOGE satışı yapmaması, bu meme coin’e olan desteğini gözler önüne seriyor.

Coinmarketcap verilerine göre haberin yazıldığı esnada (14:43) DOGE fiyatı 0,1429 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir