Bitcoin Ajandası

Dogecoin Benimsenme Oranlarının Abartılı Olduğu Düşünülüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Benimsenme Oranlarının Abartılı Olduğu Düşünülüyor!

Dogecoin Benimsenme Oranlarının Abartılı Olduğu Düşünülüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

The Canberra Times tarafından elde edilen bilgilere göre Dogecoin benimsenme üzerinde bu yılın başları üzerinde kuşkusuz yatırımcılarda kalplerini ve zihinlerini ele geçirmiş olsa da Avustralya Merkez Bankası (RBA) yetkilisine göre insanların düşündüğü kadar popüler olmayabilir.

RBA ödemeler başkanı olan Tony Richards, yüksek kripto para birimleri içerisinde benimseme oranlarından gösteri esnasında anketlerin doğruluğunu sorgulamaya aldı. Özellikle de tüm Avustralyalılar üzerinden %5’inin meme kripto para birimi olan Dogecoin benimsenmesi için sahip olduğunu gösteren yakın tarihte yapılan bir anketten bahsetti. Richards, bu tür çevrimiçi yapılan anketler üzerinden muhtemelen yaşlıları ve internet bağlantısı yönünden de zayıf olan bölgeleri hariç tuttuğunu açıklamaya aldı.

Dogecoin Benimsenme Konusunda Abartı!

Dogecoin Benimsenme Konusunda Abartı!
Dogecoin Benimsenme Konusunda Abartı!

RBA yetkilisine göre meme kripto para birimlerinden biri olan ve piyasa değerinin bu yılın başlarında şaşırtıcı bir şekilde 88 milyar dolara ulaştığına ve bunun piyasanın durumunu gösterdiğine inandığı yönünde dikkatleri çekti.

Richards, kripto para birimleri üzerinden hızla yaygınlaşma görmesine rağmen, bir ödeme aracı olarak yaygın bir şekilde benimseneceğine inanmadığı için bunların Avustralya doları için bir tehdit oluşturduğunu düşünmediği üzerine açıklamalar yaptı.

“Mağazaların fiyatlarını kripto para birimlerinde yayınladığını veya yıllık raporlarını kripto para birimlerinde yapan şirketleri veya kripto para birimlerinde ödeme almak isteyen insanları pek göremiyorum.”

Richards İşinin Bir Parçası

Yatırımcılar üzerinden düzenleyici belirsizlik, çevresel etkiler ve cezai kullanım durumları gibi kripto para birimleri ilişkili riskler konusunda daha uyanık olabileceğine inanarak ilerlenmesi gerektiğini belirtiyor.  Bir kripto para şüphecisi olmasına rağmen Richards işinde bir parçası olarak yeni ödeme araçlarını öğrendiği zamanda da 2014 yılında bir kripto cüzdanı yarattı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir