Bitcoin Ajandası

Dogecoin Boğa Koşusu Başlatabilir mi? X Etkisi Sürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Boğa Koşusu Başlatabilir mi? X Etkisi Sürüyor!

Dogecoin Boğa Koşusu Başlatabilir mi? X Etkisi Sürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
18 0

DOGE için Elon Musk ve X etkisi hala devam ediyor. Pozitif fiyatlanmasını sürdüren Dogecoin boğa koşusuna hazırlanıyor olabilir mi?

DOGE maksimalisti olarak nitelendirilen Elon Musk, sahibi olduğu Twitter’daki değişiklikleriyle DOGE’a göz kırpmaya devam ediyor. Ünlü iş insanının son hamlesi olarak Twitter profilindeki konum bölümüne DOGE simgesi “D” harfini eklemesi, DOGE’un boğa koşusu ihtimalini akıllara getirdi. Son zamanlarda sıklıkla Dogecoin’e atıfta bulunan Musk, kısa süre içerisinde DOGE fiyatının yüzde 20 artış göstermesine yol açtı. Bu gelişmelerin ardından DOGE için teknik göstergedeki detaylar da merak konusu oldu.

Dogecoin Boğa Koşusuna mı Hazırlanıyor?

Dogecoin Boğa Koşusuna mı Hazırlanıyor?
Dogecoin Boğa Koşusuna mı Hazırlanıyor?

0,0628 dolar seviyesine iğne atmasının ardından yükseliş trendi başlatan DOGE, haberin yazıldığı esnada (26 Temmuz 2023 Çarşamba) 0,07879 dolar seviyesinden işlem görüyor. Elon Musk ve X haberlerinin oluşturduğu pozitif etkiyle yaklaşık olarak 1 aydır yükseliş yönünde hareket eden altcoin, 0,0776 doların üzerinde tutunabildiği takdirde 0,0816 doları tekrar zorlayabilir ve Dogecoin boğa koşusu başlayarak 0,90 dolar seviyesine ulaşabilir. Ancak bu süreçte teknik kadar temel analizler de önem taşıyacaktır. DOGE yatırımcıları hem Elon Musk’ı hem de X hamleleri yakından takip edebilir.

Elon Musk ve X haberlerinin başlattığı DOGE furyasının durulması ya da BTC’deki sert düşüşlerin devam etmesi gibi olumsuz durumlarda Dogecoin fiyatı düşüşe geçebilir. Bu türden olumsuz gelişmelerde takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 0,0776 – 0,0732 – 0,0700 – 0,0667 ve 0,062 dolar olacak. Son olarak yükseliş trendinin başladığı 0,060 dolar seviyesi de kritik bir önem taşıyor. DOGE’un bu seviyede tutunamaması, satış baskılarını farklı bir boyuta taşıyabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir