Bitcoin Ajandası

Dogecoin Davasına Yeni İsimler Dahil Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Davasına Yeni İsimler Dahil Oldu!

Dogecoin Davasına Yeni İsimler Dahil Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Tesla üst düzey yöneticisi Elon Musk, desteklediği popüler meme coin Dogecoin davasında taraflardan biri olarak yer aldı. Üstelik söz konusu davaya yeni isimler de dahil oldu.

Birkaç ay öncesinde Elon Musk’a Dogecoin’i desteklemesi ve bu doğrultuda bir çeşit ponzi şeması yürüttüğü gerekçe gösterilerek dava açıldı. 258 milyar dolar değerindeki bu davaya yedi farklı yatırımcı ve altı davalı eklendi.

Dogecoin Davasında İfade Değiştirildi

Dogecoin Davasında İfade Değiştirildi
Dogecoin Davasında İfade Değiştirildi

Manhattan Federal Mahkemesine sunulan değiştirilmiş ifadelerde Elon Musk’ın Tesla, SpaceX ve diğer şirketlerle DOGE fiyatını kasten artırdığı iddia edildi. Bununla beraber fiyatın yine kasten çökmesine zemin hazırladığı ifade edildi.

Birçok yeni ismin dahil olduğu davada değiştirilen ifade ve şikayetlerde dava edilenlerin, diğer Dogecoin yatırımcıları karşısında on milyarlarca dolar değerinde kazanç sağladığı dile getirildi. Bununla beraber dava edilenler, kripto para biriminin piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren gerçek bir değere sahip olmadığını ve değerin sadece pazarlamayla ilişkili olduğunu bildikleri de belirtildi.

Musk’tan Desteğin Sürdürülmesi İsteniyor

Değiştirilen ifadelerde Elon Musk’ın Twitter hesabı üzerinden yakın bir geçmişte Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini duyurması yer aldı. Bununla beraber bu duyurusunun ardından Tesla ve SpaceX gibi fabrikalarının etrafındaki birçok kişinin Elon Musk’tan bu desteği sürdürmesini istedikleri gibi iddialara yer verildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir