Bitcoin Ajandası

Dogecoin Değeri Tesla’nın Tek Bir Hareketiyle Uçtu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Değeri Tesla’nın Tek Bir Hareketiyle Uçtu!

Dogecoin Değeri Tesla’nın Tek Bir Hareketiyle Uçtu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Tesisin Tanıtımı Dogecoin Değerini Artırdı

Tesla’nın üretim tesisinin açılışına maskot olarak bir köpek getirilmesi, Dogecoin değerini olumlu yönde etkiledi. Yapılan bu hamle fiyat yükselişine neden oldu. Tesla Üst Düzey Yöneticisi ve dünya çapındaki en önemli girişimci olan Elon Musk, uzun zamandır Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin yorumlar sayesinde fiyat hareketliliği sağlamasıyla biliniyor. Dolayısıyla yapılan bu hamleyle Dogecoin fiyatının artış göstermesi heyecan yarattı.

Tesisin Tanıtımı Dogecoin Değerini Artırdı
Tesisin Tanıtımı Dogecoin Değerini Artırdı

Shiba Inu cinsi köpekten esinlenerek geliştirilmiş olan Dogecoin’in değeri, etkinlikteki bir drone gösterimiyle artış göstermeye başladı. Cyber Rodea ismindeki Tekas Gigafactory tesisinin açılış etkinliğindeki gerçekleştirilen bu drone gösteriminde yine aynı cinsteki bir köpeğin maskot olarak yer alması fiyat artışına neden oldu. Tesla’nın drone ekranında hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan DOGE maskotu, coinin fiyatını olumlu yönde etkileyerek yatırımcısını sevindirdi.

Tesla’nın Üst Düzey Yöneticisi Elon Musk, daha önce de defalarda attığı tweetlerle DOGE fiyatının artmasına neden olmuştu. Üstelik Musk tarafından Tesla araçlarının satın alım işlemlerinde DOGE ile ödeme yöntemi de kazandırılması, yine DOGE fiyatını olumlu yönde etkileyen gelişmeler arasında yer almıştı.

DOGE Fiyatı Yatırımcısını Sevindirdi

Piyasa değeri 20.2 milyon dolar olup 12’inci sırada yer alan Dogecoin 0,1417 dolardan işlem görüyordu. Fakat Tesla’nın söz konusu üretim tesisi lansmanındaki maskot görüntüsünün ardından 0,1527 dolara ulaşmayı başardı. Buna göre yaklaşık yüzde 5’lik bir artışın söz konusu olduğu Dogecoin değeri, haberin yazıldığı esnada 0,1490 dolar civarında seyrediyor. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir