Bitcoin Ajandası

Dogecoin İkinci Büyük PoW Token Oldu: Merge Yükseltmesi Yaradı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin İkinci Büyük PoW Token Oldu: Merge Yükseltmesi Yaradı!

Dogecoin İkinci Büyük PoW Token Oldu: Merge Yükseltmesi Yaradı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Popüler meme coin’lerinden Dogecoin, The Merge yükselmesinin tamamlanmasının ardından piyasanın en büyük ikinci PoW Token’i oldu.

Kripto para piyasalarının en büyük meme coin’i konumuna sahip olan Dogecoin’in piyasa değeri yaklaşık 7,8 milyar dolar civarında olmasıyla biliniyor.

İkinci Büyük PoW Token Dogecoin Oldu

İkinci Büyük PoW Token Dogecoin Oldu
İkinci Büyük PoW Token Dogecoin Oldu

DOGE, Ethereum’un uzun zamandır beklenen PoS geçişinin ardından piyasaların en büyük ikinci Proof of Work Token’i konumuna yükseldi. Piyasaların en büyük birinci tokeniyse 375 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin yer aldı.

Ethereum’un hard fork’u olan Ethereum Classic ise Dogecoin’den sonra gelen en büyük üçüncü PoW Token olarak kayıtlara geçti.

Tüm bunların dışında Litecoin ve Monero gibi isimler de sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada yerini aldı.

DOGE Bu Konumu Koruyamayabilir

Dogecoin her ne kadar şimdilerde ikinci sıranın sahibi olsa da bu durumun uzun süreceği düşünülmüyor. Geçtiğimiz aylarda Ethereum kurucu ve üst düzey yöneticisi Vitalik Buterin yapmış olduğu açıklamasında Dogecoin topluluk üyelerine Proof of Stake’e geçiş konusunda çağrıda bulunmuştu. Buterin tarafından sunulan bu öneri, topluluk üyeleri arasında tartışmalara neden olmuştu.

Dogecoin Vakfı ise 2021 Aralık döneminde protokolün yol haritasına PoS mekanizmasını da eklemişti. Konuyla alakalı olarak Dogecoin kurucusu Buterin, vakfın danışmanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Gizlilik odaklı olmasıyla bilinen kripto para birimi Zcash, 2021 yılında Proof of Work mekanizmasından uzaklaşacağı planını duyurmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir