Bitcoin Ajandası

Dogecoin Ortak Yaratıcısı Diğer Memecoinleri Vuruyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Ortak Yaratıcısı Diğer Memecoinleri Vuruyor!

Dogecoin Ortak Yaratıcısı Diğer Memecoinleri Vuruyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1700 0

Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus, diğer memecoin’lere meraklı değil. Ona göre, bu tür projelerin yaratıcıları, hızlı karlar peşinde koşan bireylerin sırtından “zengin olmaya çalışıyorlar”. bitcoinajandasi.com olarak detaylara bakalım…

Dogecoin ortak yaratıcısı en son tweetinde Billy Markus – diğer adıyla Shibetoshi Nakamoto – diğer memecoinlere karşı nazik değildi. Dijital para birimi Dogecoin, “aptal paralarla” dalga geçmenin bir yolu ve bir ironi temsili olarak kurulmuş olsa da Shiba Inu ve taklitçilerin finansal bir piramit gibi göründüğünü iddia etti.

Dogecoin Ortak Yaratıcısı

Dogecoin Ortak Yaratıcısı
Dogecoin Ortak Yaratıcısı

Markus ayrıca memecoin yaratıcılarını projelerin doğası hakkında yalan söylemek ve yatırımcıları plana çekebilecek “gülünç vaatler” vermekle suçladı. Çoğu durumda, bu varlıklar daha sonra onları popüler hale getirebilecek olan Elon Musk’ın dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

Tesla’nın CEO’sunun yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla memecoin alanındaki gelgitleri değiştirme gücüne sahip olduğunu söylemek güvenli. Geçen yıl ya da öylesine, sözleri piyasada önemli aksamalara yol açtı ve belirli projeleri defalarca etkiledi.

Geçen yaz attığı bir tweet’te ” Bebek Doge” yazıyordu. Nişanı Dogecoin’in fiyatını değil, taklitçisi Baby Doge Coin’i etkiledi. Dakikalar sonra, ikincisinin USD değeri %90 oranında fırladı.

Eylül 2021’de girişimci yeni bir köpek aldığını duyurdu ve ona Floki adını verdi. Kısa bir süre sonra, Floki Inu olduğu için aynı adı içeren yeni tokenler ortaya çıktı. Musk ile yeni kurulan bağlantısı sayesinde varlığın fiyatı takip eden saatlerde %110 arttı.

Noel’de Tesla’nın patronu köpeğinin Noel Baba gibi giyinmiş bir resmini yükledi. Beklendiği gibi, Santa Floki Coin var olan en yeni memecoin oldu. Sonraki 48 saat içinde fiyatı %18.000’den fazla fırladı.

Misk ve DOGE

Diğer tokenlerle (kasıtsız) etkileşimlerine rağmen, ilk memecoin Musk’ın favorisi. Ödemeler için bitcoin’den daha uygun olduğunu söyleyerek, sık sık değerini övüyor.

Geçen yıl Aralık ayında Tesla’nın bazı ürünler için ödeme yöntemi olarak DOGE’yi kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Tokenin fiyatı, duyurunun hemen ardından kuzeye yöneldi.

Yaklaşık bir ay önce Musk, McDonald’s’a en sevdiği memcoini ödeme aracı olarak kabul etmesi için meydan okudu. Fast food zinciri bunu yaparsa televizyonda mutlu bir yemek yemeye yemin etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir