Dogecoin Sayesinde Satışların %95’i Etkilendi!

Dogecoin Sayesinde Satışların %95’i Etkilendi!

Haberler
Ağustos 16, 2021 tarafından Esra Yılmaz
55
2021 boğa sezonu kapsamında en çok konuşulan kripto para birimlerinden Dogecoin sayesinde verilen destek ile Amerikalı iş adamı Mark Cuban, fenomen coin hakkında olumlu birden çok yorumlar yaptı.
İş Adamı Mark Cuban Satışların %95’i Dogecoin Sayesinde!

Cuban Dogecoin sayesinde yaşadığı gelişmeler üzerine “DOGE, insanların ödeme aracı haline geldi” dedi ve Bitcoin için sınırlı olan arz üzerinden problem yaşanıldığını söylediğinden topluluk üyelerinden de tepki gördü.

Dogecoin hakkında sürekli olumlu yorumlar üzerine NBA takımları ile de Dallas Mavericks’in ürünlerinin de DOGE ile satın alınabilme sayesinde iş adamı Mark Cuban fenomen kripto paralarda insanlar üzerine ödeme aracına dönüştüğünü söyledi ve Dogecoin sayesinde bu durumun kolaylık sağladığını açıkladı.

Dogecoin Sayesinde Oluşan Gelişmelere Destek Veren Elon Musk!

Dogecoin Sayesinde Oluşan Gelişmelere Destek Veren Elon Musk!
Dogecoin Sayesinde Oluşan Gelişmelere Destek Veren Elon Musk!

Cuban son dönemlerde CNBC için verilen bir demeç için Dogecoin’in bir değişim aracı olarak en güçlü kripto para olduğunu söylemişti. CNBC’nin, Cuban’ın bu sözleri üzerine atılan tweet altına da Elon Musk, “Ben de zaten bir süredir bunu söylüyordum” diyerek Cuban’ın sözlerini onaylamıştı.

Cuban’ın Dogecoin üzerine yapılan konuşmalar üzerine diğer yandan sürekli olarak olumlu görüşler paylaşması, kripto para yatırım şirketi Morgan Creek Digital ortaklarından Jason Williams’ın ise tepkisini de çekmiş oldu.

Dogecoin Övmeyi Bırak ve Kendine Bitcoin Al!

Morgan Creek ortağı şu ifadeleri kullandı:

“Mark, bunlar 2017 yılından kalma eski taktikler. Bunların hepsini gördük. Kendine bir kısım Bitcoin al ve Dogecoin shill’lemeyi bırak. Bu şaka için yaratılmış bir fenomen coin ve hiçbir geliştiricisi yok, hiçbir teorik arz sınırı yok. Bu güzel bir para değil. NEYSE…”

Cuban’dan Cevap: Satışların % 95’i DOGE ile…

Mark Cuban ise, Wiliams’ın sözlerini şirket üzerinden elde ettiği satışlarda da örnekler vererek şu şekilde yanıtladı:

“Doge shill’lemiyorum. Şirketlerimin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtıyorum. Hepsinde de İSTEDİĞİN kripto ile ödeme yapabiliyorsun. Satışların yüzde 95’i DOGE ile… Müşteriler DOGE seçiyor. Her şeyi hatta BTC’yi bile tartışabiliriz ama şu anda DOGE insanların ödeme biçimi olmuş durumda…”

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle