Bitcoin Ajandası

Dogecoin Teknik Analiz: Analistler ve Metrikler Ne Diyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Teknik Analiz: Analistler ve Metrikler Ne Diyor?

Dogecoin Teknik Analiz: Analistler ve Metrikler Ne Diyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Dogecoin’de ciddi bir hareketin oluşmayışı kripto yatırımcıları için başka seçenekleri düşündürür mü, bilinmez ancak Dogecoin teknik analiz içinde yer alan değerlendirmeler ilgi çekmeye devam ediyor.

Dogecoin teknik analiz ile kripto varlığın şimdiki durumu ve ileride kaydedebileceği eğilim hakkında haberimizden bilgi edinebilirsiniz.

Dogecoin Teknik Analiz

Dogecoin Teknik Analiz
Dogecoin Teknik Analiz

Haberimizi girerken DOGE adreslerinin %80’inden çoğu kârda görünüyordu. DOGE HODLer’ların nakit çekme eğiliminde olduklarını söylemek mümkün.

IntoTheBlock‘un taraf başına işlem metriği, alıcı-satıcı işlem farkı arasındaki büyük farkı daha da keskinleştirdi. Son 6 saat içinde 60 milyondan fazla olan DOGE tokeni satış işlemleri, alım işlemlerini geride bıraktı. Önümüzdeki seans içinde satış baskısı ağırlaşır ise altcoinin fiyatının, bulunduğu fiyat seviyesini uzun süre sürdüremeyeceği söylenebilir.

Dogecoin Paydaşlarının Tutumu Ne?

DOGE tokenleri piyasa katılımcıları arasında eşit olarak dağıtılmaması ile bilinir. Balinalar dolaşımda bulunan arzın %44’ünden fazlasını elinde bulundururken kalan %56 ise perakende katılımcılar ve yatırımcılar arasında bölüşülüyor.

Son verilere göre büyük işlem hacmi 2 hafta içinde 38.76 milyar DOGE’den 12.84 milyar DOGE’ye düşüş gösterdi. Büyük işlemlerin genellikle balinalar tarafından gerçekleştirildiği bilinir. Balinaların şu sıralar çok aktif olmamaları, DOGE’nin fiyatının son zamanlarda yükselmemesinde büyük nedenlerden biri olarak öne çıkıyor.

Dogecoin Beklentisi

Bir hafta önceye kadar DOGE’nin geliştirme faaliyetleri iyi bir hızla sürüyordu. Şu an bunun sürmediği görülüyor. Github’da bulunan açık konu sayısı sadece 2 günde 227’den 198’e düşmüş durumda. Bu düşüş, ilerlemede meydana gelen gevşemeyi yansıtır.

Traderlar önümüzdeki işlem seansları içinde büyük bir fiyat dalgalanması beklentisine girmemelidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir