Bitcoin Ajandası

Dogecoin Yeni Projesinde Vitalik Buterin ile Birlikte Çalışacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin Yeni Projesinde Vitalik Buterin ile Birlikte Çalışacak!

Dogecoin Yeni Projesinde Vitalik Buterin ile Birlikte Çalışacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Dogecoin yeni projesinde gelişim yürütmeye başladı. Doge Vakfı yeni proje kapsamında gelişim için Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ile çalışma gerçekleştireceğini duyurdu.

Dogecoin ve Vitalik Buterin katılmak isteyenlere “Community Staking” PoS ile benzersiz bir Dogecoin yeni projesinde teklifinin oluşturulma aşamasının bitirildiğinden bahsetti.

Dogecoin Vakfı web sitesi içerisinde oluşturduğu planlarını detaylandırarak iz haritasını yayınladı. Projenin topluluk odaklı olduğunu vurgulayarak şu ifadelere yer verdi;

“Dogecoin yeni projesinde topluluk odaklı, fikir birliğine dayalı bir açık kaynak projesidir ve yönü, Dogecoin blok zinciri ve ekosisteminin çeşitli projelerine birçok bireysel ve toplu katkıda bulunanlar tarafından şekillendirilmektedir.

Dogecoin Yeni Projesi

Dogecoin Yeni Projesi
Dogecoin Yeni Projesi

Dogecoin topluluğu kapsamında projeyi merkezi bulunmayan bir yolda tutmayı hedefliyor.

Yol haritası içerisinde sunulan GigaWallet projesinde Dogecoin işlemleri ile platforma eklenmesine izin verecek. Bu durumda bir API çözümü sağlamak ve Dogecoin ağını bir ödeme sağlayıcısı olarak uygulamak için kullanıma sunacak.

GigaWallet iki API seviyesi sağlayacakken birincisi, geleneksel Dogecoin işlemlerini işlemek ve doğrulamak için kullanılacak ve ikinci katman, Dogecoin Anahtarlık Uygulaması ve SDK’nın (Yazılım Geliştirme Kiti) entegrasyonu için kullanıma sunulacak. Kullanıcılar, Dogecoin ile işlem yapma yeteneğini kaybetmeden anahtarların sahipliğini devam ettirebilecekler.

Community Staking

Dogecoin’in Ethereum kurucu ortaklarından olan Vitalik Buterin’le birlikte “Community staking” projesi sürdürülmek üzere adım atıyor. GigaWallet’in tam olarak uygulanma aşamasından sonra vakıf, Community staking’in geliştirilmesine odak oluşturulacak.

Topluluğun desteği üzerinden ağ büyümeye devam edecek ve Dogecoin’i uzun vadeli daha güvenilir bir ağ haline dönüştürecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir