Bitcoin Ajandası

Dogecoin’de Elon Musk ve X Etkisi: Fiyat Yükselişe Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dogecoin’de Elon Musk ve X Etkisi: Fiyat Yükselişe Geçti!

Dogecoin’de Elon Musk ve X Etkisi: Fiyat Yükselişe Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
15 0

Son zamanlarda düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, altcoin piyasasını da etkisi altına almış durumda. Buna karşın Dogecoin’in (DOGE) yükselişe geçmesi piyasalarda dikkat çekmeyi başardı.

Pozitif Haberler Fiyata Yansımaya Devam Edecek mi?

Pozitif Haberler Fiyata Yansımaya Devam Edecek mi?
Pozitif Haberler Fiyata Yansımaya Devam Edecek mi?

DOGE maksimalistlerinden biri olarak nitelendirilen Elon Musk, Twitter’da hayata geçirdiği yeniliklerle gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Twitter profilindeki konum bölümüne DOGE’un simgesi “D” ekleyen Musk, bu hamlesiyle anlık olarak yüzde 9 artış oluşmasına yol açtı. Twitter’daki yeniliklerle beraber tekrardan popülarite kazanan varlığın bu durumu fiyatına yansıtmaya devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı Grafik Analizi

0,628 dolara temas etmesinin ardından yükseliş trendi yakalayan Dogecoin (DOGE), haberin yazımı esnasında (25 Temmuz 2023) 0,0777 dolardan işlem görüyor. Elon Musk ve X’in başlattığı rüzgarla neredeyse 1 aydır yükseliş trendi sürdüren DOGE, 0,77 doların üzerinde kalıcılık sağladığında 0,0816 dolar ve 0,0846 doları kısa vade için test edebilir.

Diğer yandan Elon Musk ve X haberleri sayesinde oluşan pozitif havanın tersine dönmesi ya da Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler doğal olarak DOGE fiyatında düşüşe neden olabilir. Böyle bir senaryoda DOGE açısından destek olarak takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 0,0732 – 0,0700 – 0,0667 ve 0,062 dolar olabilir. Ayrıca yükseliş trendinin başladığı 0,060 dolar seviyesi de bu türden bir senaryoda kritik olabilir. DOGE’un bu seviyede tutunamaması durumunda satış baskısının artması beklenebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir