Bitcoin Ajandası

ELON Coin Nedir? Dogelon Mars Projesi Hakkında Merak Edilenler
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. ELON Coin Nedir? Dogelon Mars Projesi Hakkında Merak Edilenler

ELON Coin Nedir? Dogelon Mars Projesi Hakkında Merak Edilenler

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dogelon Mars projesi ve ELON Coin, Shiba Inu ailesine tarafından piyasaya sunulan bir projedir. Doge temalı meme coin projesi olarak nitelendirilen Dogelon Mars, son zamanlarda oldukça popülarite kazanmasıyla dikkat çekiyor. Dolayısıyla birçok kripto para yatırımcı tarafından merak ediliyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu yazımızda Dogelon Mars ve ELON Coin hakkında merak edilenler konulara değindik.

Dogelon Mars Nedir?

Dogelon Mars Nedir?
Dogelon Mars Nedir?

Dogelon Mars, Shiba Inu ve Dogecoin’in başarısının ardından piyasaya sürülmüş olan bir meme coin projesi olarak tanımlanır. İlk olarak 2021 yılında kripto para tutkunlarına sunulan köpek temalı bu proje, gruptaki diğer projelerden daha fazla hırsa sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Geliştirilen projenin en önemli amacı, ilerleyen dönemlerde uzay sömürgecilerinin Mars ve diğer gezegenlerde kullanabilecekleri bir tür galaksiler arası kripto para birimi oluşturmak. Diğer yandan projenin en önemli yerel tokeni plan ELON Coin’in 2022 yılının ilk günlerinden itibaren kripto piyasalarında gerçek anlamda kullanımı nadir gibi görünüyor. Projenin birtakım amaçlarının açık yüreklilikle dile getirilmesi amaçlanıyor. Fakat projenin heyecanlı ve aktif destekçileri, nihayetinde projeyi yeni fırsatlara yönlendirebilme potansiyeli taşıyor.

ELON Coin Ne İşe Yarar?

Dogelon Mars Coin ya da baka bir deyişle ELON Coin, projenin yerel tokeni olarak tanımlanır. Yerel tokenin projedeki amacıyla alakalı olarak ilerleyen yıllarda ortaya çıkabilecek uzay sömürgecilerinin galaksiler arasında kullanabileceği bir kripto para birimi haline gelmesi ifade ediliyor. Fakat projenin geliştirici ekibi, projeyle alakalı olarak herhangi bir yol haritası ya da amacının yazılığı olduğu bir belge yayınlamış değil.

Dogelon Mars projesinin resmi internet sitesine göre 2420 yılında Dogelon Mars, Mars’ı tekrar kolonize edebilecek. Bu durumda projenin en önemli amaçları gün yüzüne çıkmış olacak. Projenin hikayesiyle alakalı olarak elde edilen bilgiyse ELON kripto topluluğunun büyük ve önemli borsaların listesinde yer almasını sağlamaktır. Üstelik bu proje, piyasa oynaklıklarıyla mücadelesinde korkusuz ve cesur olmaya teşvik ediyor.

Dogelon Mars Nasıl Çalışır?

Dogelon Mars, Ethereum ağı üzerinde inşa edilmiş olan ERC-20 tokeni niteliğindedir. Dolayısıyla projenin yerel tokenini UniSwap’ta satın alabilmek ve borsada listelenen diğer kripto para birimleriyle değiş-tokuş edebilmek mümkündür. Birçok ELON Coin sahibi, varlıklarını kripto para cüzdanında saklar. Bazılarıysa topluluğun misyonunu gerçekleştirebilmesine yardımcı olmak amacıyla kripto dolandırıcılığı mağdurlarına bağışlamayı tercih eder.

Projenin geliştirici ekibi, daha önce yapmış olduğu bir açıklamayla Dogelon Mars projesinin geliştirilmesine yönelik planlarından bahsetti. Bu yılın sonlarına doğru yeni piyasaya sürülecek olan XELON yönetişim belirteci sayesinde kripto para stake etmenin yakın zamanda planlanacağına dair planlarını duyurmuş oldu. Bununla beraber geliştiriciler bir NFT koleksiyonu üzerinde çalıştığını da açıkladı.

ELON Coin Fiyatı ve Arzı

Dogelon Mars projesiyle alakalı merak edilen daha pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan bir diğeri de ELON Coin’in fiyatı, maksimum, toplam ve dolaşımdaki arzıdır.

Yazım esnasında (23 Temmuz 2022) ELON Coin fiyatı 0.0000003487 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren ELON Coin’in ulaştığı en yüksek seviye, 31 Temmuz 2022 tarihinde gördüğü 0.00003263 dolar seviyesidir. En düşük seviyeyle alakalıysa herhangi bir veri bulunmuyor.

Diğer yandan ELON Coin’in maksimum arzı ve toplam arzı 1.000.000.000.000.000 adetle sınırlıdır. Dolaşımdaki arz miktarıysa 552.622.516.859.622 ELON olarak biliniyor.

ELON Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Elon Coin günümüzde pek çok farklı kripto para borsasında listelenen bir kripto para birimidir. Bu borsalardan birkaçına örnek gösterebiliriz:

 • UniSwap
 • KuCoin
 • Gate.io
 • OKX
 • Gemini
 • Poloniex
 • Huobi Global
 • Crypto.com Exchange
 • CoinEx
 • BitMart
 • LBank
 • MEXC
 • Hoo
 • ZT
 • CoinTiger

Söz konusu olan bu borsalardan ELON Coin satın alabilmek ve satabilmek mümkündür. Ayrıca UniSwap’ta takas yapabilmek de mümkündür.

Avantajları Nelerdir?

ELON Coin ve Dogelon Mars projesi kullanıcılarına çeşitli konularda avantaj sağlayabilen bir projedir. Bu avantajlara kısaca değinebiliriz.

 • İşlem Hızı: Projenin yerel tokeni olan ELON Coin, cüzdanlar arasındaki aktarım işlemlerinde son derece hızlı olmasıyla önemli bir avantaj sağlıyor. Üstelik işlemlerin bu denli hızlı olması birçok kripto para yatırımcının da dikkatini çekebiliyor.
 • Elon Musk Etkisi: Elon Musk kripto para piyasalarında önemli bir rol oynamasıyla biliniyor. Birçok analist ve yatırımcı Elon Musk için “maker mover” lakabını kullanıyor. Dolayısıyla ELoN Coin’in yakın bir tarihte ciddi bir fiyat artışı göstererek rekorlara imza atacağı düşünülüyor.
 • Likidite: UniSwap borsasındaki likidite havuzlarında stake edilebilen ELON Coin, hiçbir zaman likidite sorunu oluşturmayacak bir kripto para birimi olarak ifade ediliyor. Yatırımcıları açısından riskleri olabildiğinde düşüren bu varlık, her kullanıcısı için likidite seviyesine göre adil bir ödül dağılımı sağlayabiliyor.
 • Düşük Maliyetler: Yatırımcılar açısında son derece önemli bir konu olan işlem maliyetleri, ELON Coin tarafından önemli bir avantaj sağlayabiliyor. Kullanıcılar transfer ve takas işlemlerinde son derece düşük bir işlem maliyeti ödeme şansına sahip olabiliyor.

Sonuç

 ELON Coin ve Dogelon Mars projesi kripto piyasalarında son derece dikkat çeken bir proje olarak biliniyor. DOGE ile başlayan ve Elon Musk’ın desteğiyle devam eden köpek sezonunda ortaya çıkan bu projenin geleceğinin parlak olduğu düşünülüyor. Üstelik gelecekteki uzay teknolojileri açısından da önemli faydalar sağlayacağı tahmin ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir