Dolardaki Değişim Bitcoin Rallisini Etkileyecek mi?

Dolardaki Değişim Bitcoin Rallisini Etkileyecek mi?

Haberler
Mart 10, 2021 tarafından Esra Yılmaz
33
ABD doları karşısında 50 bin dolar değer elde eden Bitcoin, yükseliş eğilimi göstermeye devam ederken bir yandan da piyasa değerini 1 trilyon dolara kadar ulaştırdı.
Dolardaki Değişim Bitcoin Rallisini Etkileyecek mi?

Kripto dünyasının lider para birimi Bitcoin, son günlerdeki hızlı artışının ardından 50 bin ABD doları değerine ulaşarak piyasa değerini de katlamayı başardı. 1 trilyon dolarlık piyasa değerini geri kazanan lider birim, yükseliş eğilimi göstermeye devam etti. Tüm zamanların en yüksek seviyesini göz önüne alan analistler, yükseliş trendi içinde olan piyasanın tersi yönde bir etkiye maruz kalmasının tek yolunun doların tersine bir çizgi yakalaması olduğunu ifade ediyor.

Dolardaki Değişim Bitcoin Rallisini Etkileyecek mi?
Dolardaki Değişim Bitcoin Rallisini Etkileyecek mi?

Boğa Piyasası için Kritik Nokta

Bitcoin ve diğer alt coinlerde yaşanan yükseliş trendi birçok yatırımcıya önemli kazançlar sağlarken, analistler  tersine dönme sürecinin de bir süredir güç topladığını belirtti. Şu anda doların değeri de düşünüldüğünde, analistler 24 ve 48 saat içerisinde doların gidişatının da boğa piyasasında belirleyici olacağını dile getiriyor.

Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

2020 yılında tarihinin en zor anlarını yaşayan dolar, ABD hükümetinin politikaları sonucunda değer kaybetmişti. Teşvik paketi onaylaması ve para arzı gibi sebeplerle şu anda şişmeye devam eden doların Bitcoin’i nasıl etkileyeceği de merak ediliyor. Doların değer kaybettiği günlerde yatırımcılar, borsadan ziyade Bitcoin gibi kripto para birimlerine yönelerek hamlelerini burada yaptılar. Bitcoin, bu kapsamda doların geri dönüş yapması ile beraber büyük bir gerilemeye de maruz kalabilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle