Bitcoin Ajandası

Doodles Koleksiyonu 54 Milyon Dolarlık Fon Topladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Doodles Koleksiyonu 54 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

Doodles Koleksiyonu 54 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Doodles koleksiyonu 54 milyon dolar değerinde fon elde etti. Böylelikle şirketin koleksiyonun değerlemesi 704 milyon doları gördü.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan şirket, elde edilen bu fonların fikri mülkiyeti geliştirebilmek adına kullanılacağını dile getirdi.

Popüler NFT koleksiyonu Doodles, gerçekleştirilen finansman turunda 54 milyonluk bir fon elde etti. Bu gelirle beraber değerlemesi 704 milyon dolara ulaştı. Seven Six şirketinin yönettiği finansman turuna 10T Holdings, FTX Ventures ve Acrew Capital gibi isimler katılım sağladı.

Doodles Koleksiyonu Finansman Turundan Karlı Çıktı

Doodles Koleksiyonu Finansman Turundan Karlı Çıktı
Doodles Koleksiyonu Finansman Turundan Karlı Çıktı

Elde edilen fon, şirketin büyüme ve yatırım stratejisini ölçeklendirilmesi, fikri mülkiyetlerden ulusal anlamda kazanç sağlanabilmesi gibi amaçlar doğrultusunda kullanılacak.

Totalde 10 bin NFT’den oluşan Doodles koleksiyonu, dijital sanatçı Burnt Toast ve web3 teknolojisinde önemli bir yere sahip olan Evan Keast ve Jordan Castra tarafından ortak bir proje olarak hayata geçirildi. Ethereum blok zinciri üzerinde basılan NFT’ler son derece keyifli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Söz konusu olan bu koleksiyon, 2022 Mart döneminde Teksas’ta gerçekleştirilen South by Southwest festivalinde kullanıcılarına özel bir deneyim sundu. Kullanıcılar Doodles temalı mekanlarda eğlenirken, aynı zamanda NFT sergisini gezebilme şansı da elde etti.

Finansman turuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Seven Six kurucularından Katelin Holloway, koleksiyonun diğer NFT’ler arasındaki gerçek değeri ortaya çıkarabileceğini söyledi. Bu sayede koleksiyonun deneyimleme şeklinin de bir sonraki dijital sınır için bir rol model olabileceğinden bahseden Holloway, Doodles’in blok zinciri üzerinden hikâye anlatımını yeniden tasarlayarak etkileşimde değişiklik sağladığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir