Bitcoin Ajandası

Dünya Kupası Şampiyonu, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünya Kupası Şampiyonu, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor!

Dünya Kupası Şampiyonu, Metaverse Dünyasına Adım Atıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), metaverse dünyasında yeni bir adım atıyor. Web3 taraftarının etkileşimine ilişkin bir hamle olan NFT odaklı sanal emlak oyunu Upland ile anlaşma sağladı. Anlaşma sayesinde kulübün taraftarına dijital koleksiyon ve online olarak bir araya gelebilecekleri bir alan sunulacak.

Kulüp başkanı Claudio Fabian Tapia konuyla alakalı bazı önemli açıklamalarda bulunarak Arjantin Profesyonel Ligi’nin taraftar tecrübesini daha iyi bir hale getirebilmek adına uzun zamandır yeni teknolojilerden faydalanmayı beklediğini belirtti.

Metaverse Dünyası Yeni Gelir Kapısı Olacak

Metaverse Dünyası Yeni Gelir Kapısı Olacak
Metaverse Dünyası Yeni Gelir Kapısı Olacak

Gerçekleştirilen bu anlaşmanın yeni teknoloji ve dijital varlık üreten geliştiricilerle çalışmalarına olanak sağladığını ifade eden kulüp başkanı Tapia, bu sayede bütün katılımcı kulüpler adına yeni bir gelir kaynağı haline geleceğini söyledi.

Gerçek dünyadaki mekanlarla bağlantılı sanal arazilerin ticaretine imkân sağlayan Upland’a 3 milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaştı. Metaverse oyunu hayata geçiren girişimci şirket, geçtiğimiz yılın kasım ayında Animoca Brands liderliğindeki bir yatırım turunda 18 milyon dolarlık yatırım almıştı. Aynı dönemde şirketin piyasa değeriyse 300 milyon dolardı.

ARG Token Dünya Kupası’ndan Sonra Düşmeye Başladı

Arjantin’in taraftar tokeni ARG, Katar’da gerçekleştirilen Dünya Kupası esnasında değer kazanmış, fakat Arjantin’in şampiyonluğundan kısa süre sonra değer kaybetmeye başlamıştı. ARG Token, FIFA Dünya Kupası final maçının gerçekleştirildiği 18 Aralık’ta 6.40 doları görmüştü. Fakat bu seviyede tutunamayan taraftan tokeni, 20 Aralık’ta sert bir dğşüş gerçekleştirdi. Şimdilerdeyse (23 Aralık 2022) ARG Token 2.20 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir