Bitcoin Ajandası

Dünyaca Ünlü Marka Bu Metaverse Coin’i Seçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyaca Ünlü Marka Bu Metaverse Coin’i Seçti!

Dünyaca Ünlü Marka Bu Metaverse Coin’i Seçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1660 0

Dünyaca ünlü marka olan Gucci, The Sandbox, metaverse coin projesi SAND ile de tanınıyor. bitcoinajandasi.com olarak detayları aktarıyoruz…

Dünyaca ünlü marka olan Gucci, Ethereum tabanlı The Sandbox’ta arazi satın aldı. Çarşamba günü, tasarımcı giyim markası, merkezi bulunmayan Blockchain oyunu The Sandbox’ta açıklama yapılamayan miktarda sanal arazi satın aldığı üzerine duyurular gerçekleştirildi. Gucci, Gucci temalı NFT’ler ve vintage çantalar gibi öğelerin listelenmesi üzerine “Gucci Vault” platformu üzerinden esinlenerek The Sandbox’ta çeşitli deneyimler sunulacak.

Dünyaca Ünlü Marka Metaverse Coin’i Seçti!

Dünyaca Ünlü Marka Metaverse Coin’i Seçti!
Dünyaca Ünlü Marka Metaverse Coin’i Seçti!

Bu hamle, moda markası üzerinden sanal moda deneyimlerinin yaratmasına izin verilecek. Bununla birlikte, bu deneyim esnasında da tam olarak neleri kapsadığına dair ayrıntılar açıklandı. Bu duruma da henüz halka açık değil ve moda markasının dijital arazi haklarını elde etmek için ne kadar yatırım yaptığı da bilinmiyor. Moda odaklı bir metaverse alanından da bunun haricinde Gucci, The Sandbox oyuncularından metaverse’te ürün satın almaları ve bunları giymeleri için moda öğeleri de yayınlayacak.

Gucci, NFT sunan ilk büyük moda markalarından biri olmaktadır. The Sandbox’ın COO’su ve kurucu ortağı Sebastien Borget yaptığı açıklamalarda ise “Yeni nesil oyuncular için sanal moda, gerçek hayattaki moda kadar önemli” dedi.

Gucci, moda markaları tarafından da kriptoya dönüşmesinin ön saflarında bulundu. Mayıs 2021’de Christie’s aracılığı üzerinde açık artırmada bir NFT sunan ilk lüks marka oluşunun üzerinde duruldu. Gucci’nin Roblox’ta deneyimleri üzerine bir kullanıcı Gucci çantasına 4.000 dolardan fazla harcama yapıldı ve bu da dikkat çekti. Bu kadar bir çantanın gerçek hayatta değerinden ortalama olarak 1.000 dolar daha fazla bulundu.

Metaverse Coin SAND Fiyatında Son Durum

Yazı esnasında The Sandbox’ın SAND tokenı olan çoğu zaman diliminde yeşil renkte işlem görüyor. Bugün sabah saatlerinde ise 4.64 dolardan el değiştiren kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 0.6 yükseliş gösterdi. Ancak geçtiğimiz bir hafta boyunca %25, iki hafta boyunca ise yüzde 50’ye yakın yükseliş kaydetti. 4.7 milyar dolarlık piyasa değeri kaydetti. Coin, yıllık bazda %3.000’e kadar yükseliş yaşadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir