Bitcoin Ajandası

Dünyaca Ünlü Oyun Devi Epic Games’ten Blockchain Oyunu: İlk Adım Atıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyaca Ünlü Oyun Devi Epic Games’ten Blockchain Oyunu: İlk Adım Atıldı!

Dünyaca Ünlü Oyun Devi Epic Games’ten Blockchain Oyunu: İlk Adım Atıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Battle Royal tarzındaki sevilen oyun Fornite’ın geliştiricisi Epic Games, piyasaya çıkarılmaya hazırlanan blockchain oyunu için Animoca Brands’in yan kuruluşunu desteklemeye başladı.

Yeni Blokchain Oyunu için Fon Desteği Alındı

Yeni Blokchain Oyunu için Fon Desteği Alındı
Yeni Blokchain Oyunu için Fon Desteği Alındı

Her geçen gün hızlı bir büyüme ve gelişme kaydeden blok zinciri teknolojisi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bunun en yeni örneklerinden biri de klasik bilgisayar oyunu geliştiricisi olarak tanınan Epic Games ve oyun yazılım geliştiricisi Animoca’nın blok zinciri tabanlı oyun güçlerini birleştirmesi oldu.

Animoca Brands’in yan kuruluşu olarak tanınan Avustralyalı bağımsız oyun geliştiricisi Grease Monkey Games, yeni bir blok zinciri tabanlı motor yarışları oyunu tasarlayabilmek adına Epic Games’ten finansal yardım aldı. Bu kapsamda tasarlanan blockchain oyununun yakın zamanda tanıtılacağı düşünülüyor.

Epic Games tarafından bu alanda sunulan MegaGrant fonundan destek alan Grease Monkey Games, Torque Drift 2 olarak isimlendirilen söz konusu bu yarış ve P2E oyununu tasarlarken Unreal Engine oyun motorunun gücünü kullanacak.

Torque Drift 2 Yakında Tanıtılacak

Oyuncular oyunda oldukları süreçte sahip oldukları NFT parçaları sayesinde çıkartma, otomobil ve özel ögeler kullanabilme şansına sahip olurken, aynı zamanda kendi garajlarını da oluşturabilecek. Üstelik kendi tasarımlarıyla modifiyeli otomobil NFT’leri oluşturabilme ve bunları oyunun NFT pazarında satışa çıkarabilme şansına da sahip olabilecek.

Elde edilen bilgilere göre motor yarışlarına dayalı olan ve blockchain oyunu olarak ifade edilen Torque Drift 2 oyununun bu yılın üçüncü çeyreği itibariyle tanıtılması planlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir