Bitcoin Ajandası

Dünyanın En Büyük Pırlantası Kripto Parayla Satın Alındı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyanın En Büyük Pırlantası Kripto Parayla Satın Alındı!

Dünyanın En Büyük Pırlantası Kripto Parayla Satın Alındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
38 0

Dünyanın en büyük pırlantası olarak kabul edilen milyar yıllık bir kara elmas olan “The Enigma”, 4,3 milyon dolarlık dijital varlığa satıldı. Mücevherin sahibi şimdi, blok zinciri organizasyonundan sonra “HEX.com elmas” olarak yeniden adlandıran Amerikalı girişimci Richard Heart. Detaylara ise bitcoinajandasi.com olarak bakalım..

Dünyanın En Büyük Pırlantası Satın Alındı!

Dünyanın En Büyük Pırlantası Satın Alındı!
Dünyanın En Büyük Pırlantası Satın Alındı!

Bu yılın başlarında, sanat ve lüks için önde gelen pazar yeri olan Sotheby’s, kripto para birimleri için satılabilen 555.55 karatlık nadir bir elmas için bir açık artırmaya ev sahipliği yapacağını duyurdu. Dünyanın en büyük pırlantası, 2 Şubat ile 9 Şubat arasında Londra’da sergilendi ve burada sosyal girişimci, yazar ve hayırsever Richard Heart, 4.3 milyon dolar değerinde dijital varlık satın aldı.

Amerikalı, blockchain şirketi HEX’in yaratıcısı olduğu için bir kripto para birimi uzmanıdır. Yakın tarihli bir tweet’te 42 yaşındaki, mücevherin kendi varlığının adını taşıyacağını bildirdi. “HEX.com elmas”. Ancak kullandığı kripto para biriminin türünü açıklamadı.

Gezegenin derinliklerinde bulunan çoğu elmasın aksine, yukarıda bahsedilen elmas, uzaydan gelmiş olabileceğini gösteren yüzeyde bulundu.

Sotheby’s, “Bu özel siyah elmas türünün, ya doğal kimyasal buhar birikimi oluşturan meteoritik etkilerden ya da dünya dışı bir kökenden- sonunda Dünya ile çarpışan elmaslı asteroitleri oluşturan süpernova patlamalarından yaratıldığı düşünülüyor.

Bununla birlikte uzmanlar, elmasın 2,6 ila 3,8 milyar yaşında olabileceğini tahmin ediyor. Mücevher kaba biçiminde 800 karat ağırlığındaydı.

Önceki Elmas-Kripto Anlaşması

En büyük ve en nadide pırlantalardan biri olmasına rağmen, “HEX.com elması” Sotheby’s’in kripto paralar karşılığında açık artırmaya çıkardığı en pahalı değil.

Geçen yaz şirket, “Key 101.38″i yaklaşık 12 milyon dolar değerinde dijital varlık karşılığında sattı ve bu, onu bu şekilde açık artırmaya çıkarılan en pahalı fiziksel nesne haline getirdi.

Şirket, gizli teklif sahibinin adını açıklamadı. Bununla birlikte, Sotheby’s tarafından kabul edilen yalnızca iki varlık olduğu için mücevherleri Bitcoin (BTC) veya Ether (ETH) cinsinden satın aldılar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir