Bitcoin Ajandası

Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri AMC Bazı Kripto Paraları Kabul Etti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri AMC Bazı Kripto Paraları Kabul Etti!

Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri AMC Bazı Kripto Paraları Kabul Etti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto para konularında ilkler yaşanmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük sine salonu zinciri Bitcoin haricinde diğer Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i kabule etti.

Dünyanın en büyük sine salonu zinciri AMC CEO’su tarafından atılan tweet:

“Kripto para meraklıları: muhtemelen biliyorsunuzdur @AMCTheatres 2021 yılı sonuna kadar online bilet ve çeşitli ödemeler için Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu. Bunu yaptığımızda, benzer şekilde Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i de kabul edeceğimizi bugün teyit edebilirim.”

Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri

Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri
Dünyanın En Büyük Sinema Salonu Zinciri

Daha önce de bazı alanlarda kripto paraların kabul edilmesinin ardından ilk olarak hangi parayı kabul ettiğini açıklayan Aron, Ağustos ayı başlarında yaptığı açıklama sırasında şirketinin ilk olarak Bitcoin’le ödeme kabul ettiğini bildirmişti.

Şirketin CEO’su bu kabulün zamanını AMC’nin ikinci çeyrek kazancını açıklarken gerçekleştirdiğini de belirtmişti. Aron, AMC müşterilerinin 2021’in sonuna kadar tüm ABD sinemalarında Bitcoin ile sinema bileti ve çeşitli şeyler satın alabileceklerini ifade etmişti.

Şirket İlgi Topluyor

Leawood merkezi olan şirket, GameStop çılgınlığı anında da perakende trader’ların sevgilisi haline gelmeyi başardı ve 2021’in başlarında hisse senedi üzerinden sağlanan oynak hareketleri nedeniyle manşetlere çıkmıştı. AMC’nin hisseleri 15 Eylül’de 46,84$’dan kapandı. Hisse senetleri bugüne kadar yüzde 2,131 gibi büyük bir artış gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir