Bitcoin Ajandası

Vodafone Dünyanın İlk Kısa Mesajını NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkaracak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Vodafone Dünyanın İlk Kısa Mesajını NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkaracak!

Vodafone Dünyanın İlk Kısa Mesajını NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkaracak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

3 Aralık 1992 tarihinde Vodafone çalışanı Richard Jarvis ile Vodafone şebekesine gönderimle dünyanın ilk kısa mesajını NFT olarak açık arttırmaya sunuyor. “Mutlu Noeller”, NFT olarak açık artırmaya çıkarken dünyanın ilk kısa mesajını NFT’si olarak sundu.

Elde edilecek gelirler ise BM Mülteci Ajansı UNHCR’ye bağışlanmak için NFT olarak hazırlanacak. Şimdiye kadar ise iletilen ilk metin mesajlarında, orijinal iletişim protokolü kapsamında ayrıntılı bir kopyasını sunmak üzere hazırlanıyor. Bu nedenle de dünyanın ilk kısa mesajını NFT olarak açık arttırmaya sunuyor. Müzayede, Fransa’da ilk bağımsız müzayede içerisinde evi olan Aguttes tarafından 21 Aralık 2021’de Paris’te gerçekleştirilmek üzere hazırlanıyor.

Dünyanın İlk Kısa Mesajını NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkıyor!

Dünyanın İlk Kısa Mesajı NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkıyor!
Dünyanın İlk Kısa Mesajı NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkıyor!

Uluslararası sanat ve lüks pazarlarında büyük miktarlarda aktif olan şirket kapsamında bu satış için dünya çapında her yerde teklif verenleri bir araya getirmeyi bekliyor.

Müzayede evinin kurucusu Maximilian Aguttes şunları söyledi;

“İlk basılı kitap, ilk telefon görüşmesi, ilk e-posta gibi tüm bu icatlar hayatımızı ve iletişimimizi değiştirdi. 1992’de alınan bu ilk kısa mesaj, Teknolojik ilerlemenin tarihi bir kanıtıdır. Bu önemli tarih parçasının bir amaç için satışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz.”

Müzayededen Elde Edilecek Tüm Gelir Bağışlanacak

Vodafone, müzayede içerisinde elde edilen gelirlerde çatışma ve zulüm esnasında evlerinde terk edilmek zorunda kalan 82,4 milyon insanı desteklemek BM Mülteciler Yüksek Komiserliği UNHCR’ye bağışlayacak.

Vodafone İngiltere CEO’su Ahmed Essam şöyle konuştu;

“Çaresiz desteğe ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için geçmişimizden büyük bir teknoloji yeniliğini günümüzün en son teknolojisiyle bir araya getirmekten gurur duyuyoruz. Bu girişim, ‘Birlikte Yapabiliriz’ ruhumuzu somutlaştırıyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir