Bitcoin Ajandası

Dünyanın İlk NFT Balesi Satışa Çıkıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyanın İlk NFT Balesi Satışa Çıkıyor!

Dünyanın İlk NFT Balesi Satışa Çıkıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ünlü Rus balerinlerden biri olan Natalia Osipova’nın, Bonhams’ın yeni müzayedesi “Encore! Modern Art on Stage”de satılmak üzere üç parçadan oluşan dansının ilk NFT balesi satışa çıkıyor.

Satış, dünya kapsamında bir ilk olarak geçiyor. Koleksiyoncular ve bale hayranları dünyanın ilk NFT balesi formatında oluşan bu eser ile ilk kez bir bale performansına sahip olabilecek. Alıcılara eserlerin tam lisansı verilirken bu, videonun tamamına sahip oldukları, istedikleri gibi kullanma veya görüntüleme hakkına sahip oldukları anlamına gelmektedir.

Dünyanın İlk NFT Balesi Hakkında

Dünyanın İlk NFT Balesi Hakkında
Dünyanın İlk NFT Balesi Hakkında

Dijital Sanat Başkanı Nima Sagharchi konuyla ilgili şunları söyledi;

“Natalia Osipova tarafından icra edilen bu üç seçkin eseri sunmak bizim için bir zevk. Bale, en rafine ve hareketli sanat formlarından biridir. NFT’ler aracılığıyla benzersiz performansları kristalize edebiliyoruz. Soyut olan şeylere sahip olabiliyoruz ve bunları toplayabiliyoruz.”

Blockchain teknolojisinde üretilen ve dans dünyası için devrim niteliğinde olabileceği düşünen bu sanat dalının NFT’sii görsel sanat pazarında yaptığı gibi, performans sanatını yeni bir dijital performans ve mülkiyet çağına itebilir.

Açık Artırma 29 Kasım ile 10 Aralık Tarihlerinde

Osipova, klasik bale “Giselle”den iki parçadan oluşan ve “Left Behind”dan bir parçayla dans gösterisi uygulayacak. Açık artırma 29 Kasım-10 Aralık tarihleri ​​arasında yapılacak ve fiyatlar “Giselle” için 12.000 £ ve “Left Behind” için 50.000 £’dan başlayacak.

Balerin Osipova konuyla ilgili düşüncelerini söyle paylaştı;

“Dünyanın ilk bale NFT’lerini yayınlamak benim için bir onurdur ve bunun gelecek nesil dansçıların dijital sahnede destekçileriyle bağlantı kurmasının yolunu açacağını umuyorum. NFT koleksiyonu, 1960’lı yıllardan günümüze kadar tiyatro, bale, dans, müzikle ilgili kostüm, sahne tasarımları, tablolar, kağıt, heykel, baskı, kitap ve el yazması eserlerle birlikte Bonhams’da satılacak.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir