Bitcoin Ajandası

Dünyanın İlk NFT Müzikali The Wrong Man Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyanın İlk NFT Müzikali The Wrong Man Oldu!

Dünyanın İlk NFT Müzikali The Wrong Man Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Amerikalı söz yazarı, plak yapımcısı ve oyun yazarı olan Ross Golan, NFT pazaryerinde Terra Virtua ile yaptığı iş birliği ile dünyanın ilk NFT müzikali “The Wrong Man”i piyasaya sunmak üzere hazırlanıyor.

Dünyanın ilk NFT müzikali The Wrong Man, NFT müzikali kapsamında satın alınabilecek dijital koleksiyonlara göre tam animasyonlu olarak gerçekleşecek müzikal, plak, müzikal sanat eserlerini içeren posterler ve Golan’dan daha önce yayınlanmamış bir parça olmak üzere müzik, grafik ve film karışımı olacak.

Dünyanın İlk NFT Müzikali!

Dünyanın İlk NFT Müzikali!
Dünyanın İlk NFT Müzikali!

Bu yeni projenin kapsamında müzikal yaratıcısı olan Ross Golan ve Terra Virtua’dan geliyor. NFT’ler Terra Virtua ile yayınlanma aşamasında 2022’nin ilk çeyreği ile satın alım gerçekleşebilecek. Ayrıca, müzikalin yeni prodüksiyonunda ise 2023 prömiyeri için çalışma gerçekleştirilecek.

Golan, ilk NFT müzikal ile ilgili şöyle konuştu;

“The Wrong Man, hem müziğe hem de dijitale ışık tutmak için kapıları açmaya ve benzersiz fırsatlar sunmaya devam ediyor. Terra Virtua ile bu tarihi anın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ve böyle bir topluluğun parçası olmaktan onur duyuyorum.”

The Wrong Man

Hareket kapsamlı müzisyenler için yeni bir gelir akışında ön plana çıkarak, onlara direkt olara izleyicilerine satış yapma olanağı verdi. Hayranlara en sevdikleri sanatçılar arasından bir yandan da eserlerinden bir parçaya sahip olma şansı veriyor.

The Wrong Man, işlemediği bir cinayet yüzünden haksız yere hüküm giymiş bir adamın hayatı da türkü olarak yayınlanmaya alındı. Golan, yıllar içinde o şarkıyı konsept bir albüme dönüştürme işlemi uyguladı.

Albüm daha sonrasında bir animasyon filmine ve sonrasında Joshua Henry’nin başrol olarak oynadığı ve 2019 sonbaharında Off-Broadway’de prömiyer yapan bir sahne müzikaline dönüştürüldü. Söz konusu müzikal ise şimdi ilk NFT müzikal olarak satışa sunulmak üzere hazırlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir