Bitcoin Ajandası

Dünyanın İlk NFT Sanat ve Müzik Festivali Dreamverse 4 Kasım’da!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dünyanın İlk NFT Sanat ve Müzik Festivali Dreamverse 4 Kasım’da!

Dünyanın İlk NFT Sanat ve Müzik Festivali Dreamverse 4 Kasım’da!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Lider ve en büyük yatırım fonu olan Metapurse tarafından organize edilen dünyanın ilk NFT müzik, sanat ve teknoloji alanına odaklanmış ilk festivali Dreamverse, 4 Kasım 2021’de New York City’de Manhattan’daki Terminal 5’te gerçekleşecektir.

Dünyanın ilk NFT festivalini gerçekleştirecek yatırım fonu olan Metapurse tarafından gerçekleştirilmek üzere planlanan müzik, sanat ve teknoloji odaklı festival Dreamverse, 4 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşecek. Gerçekleşeceği adresin ise New York City’de Manhattan’daki Terminal 5’te olacağı kesinleşti. Dreamverse’ye katılım sağlamak için biletler ise 10 Eylül 2021’de YellowHeart ve Terminal 5 Box Office aracılığıyla satın alınabilir.

Dünyanın İlk NFT Festivali Dreamverse!

Dünyanın İlk NFT Festivali Dreamverse!
Dünyanın İlk NFT Festivali Dreamverse!

Dreamverse Gallery’de, dijital, fiziksel ve sanal formatlar üzerinden NFT sanatı içerisinde ve sanatçıların bir arada bulunacağı dijital sanat deneyimleri gerçekleşecek. Galeri, 10 NFT sanatçısı, TIME ve Metapurse’un birlikte yürüttüğü organizasyonla sağlanacak. 150’den fazla sanatçının çalışmalarının olacak festivalde büyük ekranlar ve sanal gerçeklik kabinleri ile sürükleyici ve farklı bir deneyim sağlanacak.

Metapurse, Dreamverse Gallery’yi gerçekleştirebilmek adına kripto varlıkları ve NFT alanında en değerli medya markalarından biri olduğunu bilerek kabul edilen TIME ile ortak olmaktan gurur duyulacağını söyledi.

Parti anında şu ana kadar satılan en pahalı NFT ise tam olarak Beeple’ın ikonik “EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS’ın” açılış gösterimine sahip olacaktır.  Çalışma açılış, üç katlı hibrit fiziksel ve dijital yapı üzerinde yansıtma ile gerçekleştirilecektir.  

Metapurse’un Kurucusu Anlatıyor!

Metapurse’un kurucusu ve finansörü net açıklamalar için Metakovan, Dreamverse’i neden ürettiklerini şöyle anlattı;

“NFT’ler hala soyut veya sanal olarak düşünülüyor. Fiziksel ve dijital alemlerin bir birleşimi olan Dreamverse, son birkaç yıldır yaşadığımız rönesansın bir ifadesi.”

“Etkinliklerin neredeyse hiç olmadığı zor bir yıldan sonra, Dreamverse gibi türünün ilk örneği olan bir etkinliğe sponsor olmayı ve NFT biletleri satış ortağı olmayı dört gözle bekliyoruz. Metapurse ile ortak olmak, şimdiye kadarki en büyük NFT sanat koleksiyonunun yanı sıra müzik ve teknoloji koleksiyonunu içeren bir festivale katılmak çok heyecan verici.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir