Bitcoin Ajandası

Dvision Network Nedir? DVI Coin Nereden Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Dvision Network Nedir? DVI Coin Nereden Alınır?

Dvision Network Nedir? DVI Coin Nereden Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Dvision Network, sanal gerçeklik ve blokchain teknolojilerinden faydalanan bir çeşit metaverse projesi olarak bilinir. Son zamanlarda birçok kripto ve metaverse meraklısının ilgisini çeken bu proje, birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu yazımızda Dvision Network ve DVI Coin hakkında merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Dvision Network Nedir? Ne İşe Yarar?

Dvision Network Nedir? Ne İşe Yarar?
Dvision Network Nedir? Ne İşe Yarar?

Dvision Network, pek çok farklı VR (sanal gerçeklik) etkinlikleri oluşturabilmek adına blockchain ve VR teknolojisinden faydalanan bir metaverse projesi olarak tanımlanır. Bununla beraber Dvision ağı, Binance Smart Chain ve Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir. Projeye üç temel platform üzerinden erişim sağlayabilmek mümkün olurken bu platformlar; Meta-City, bir NFT Pazar yeri ve Meta-Space’dir.

Meta-City; alışveriş, oyun ve eğitim gibi pek çok farklı alanda metaverse etkinliklerine katılım sağlayabilecekleri bir alandır. Hatta bu alanda müzeleri ziyaret edebilmek ve sergilere katılabilmek de mümkündür.

Meta-Space; kullanıcıların kendisine özgü sanal dünyasını tasarlamasına ve ödül kazanmasına imkân sunan bir özellik olarak ifade edilir.

NFT pazarı; kullanıcıların direkt olarak platformun kendi NFT pazar yeri aracılığıyla yeni NFT’ler üretmesine ve satışını yaparak gelir elde etmesine imkân sağlayan bir platformdur.

Dvision World’ü de tanımlamak gerekirse; Dvision meta evren adına giriş noktası olarak çalışan ve bütün Meta-City platformunu birbirine entegre eden bir araç olarak tanımlanabilir. Dvision World’ün P2P modeli de mevcuttur.

Dvision Projesinin Amacı Nedir?

Dvision Network projesi, NFT pazar yerine güç kazandıran blockchain tabanlı bir sanal gerçeklik ekosistemi olarak tasarlanmış bir projedir. Kullanıcıların sanal evren varlıklarıyla bir yaşam sürdürmelerine olanak sağlayan bu proje, sanal gerçeklik dünyaları arasında en başarılı platformlardan biri olmayı hedefliyor. Proje 3 farklı platform aracılığıyla işlem gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak. NFT Pazar yeri, Meta-City ve Meta-Space, metaverse teknolojisinin tadını çıkarmak isteyen tüm kripto meraklılarına açık olarak geliştirilmiş olan platformlardır.

Dvision Network Projesini Farklı Kılan Nedir?

Ethereum gibi özel ağlar üzerinde bir NFT oluşturmak ya da ticaretini yapmak, büyük ölçekli işlem ücretleri gerektirebilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar NFT’lerle alakalı işlem gerçekleştirme konusunda güçlük çekebilir. Dvision Network projesi bu türden sorunlara bir çözüm olarak geliştirilmiştir.

Dvision, Yüksek işlem maliyetlerine çözüm sunan anlık olarak ve ücretsiz işlem gerçekleştirilme imkânı sağlayan Enjin (ENJ) tabanlı JumpNet köprü ağından faydalanan bir projedir. Dolayısıyla Dvision ağında NFT üretmek son derece ucuz ve hızlı bir işlemdir.

Tüm bunların yanı sıra Dvision, kullanıcılarına eşi benzeri ve hatta sınırı olmayan bir yaratıcılık imkânı sunar. Sahip olduğu bu gibi özellikler projeyi diğerlerinden farklı kılar.

DVI Coin Nedir?

DVI coin, Dvision platformunun yerel tokeni olarak ifade edilir. Bir yandan ERC-20, diğer yandan da BEP-20 standardını destekleyen bu yerel token, Dvision Metaverse’ünde önemli bir yere sahiptir. Özellikle de projenin meta evreninde yönetişim tokeni olarak kullanılırken, ekosistemi güçlendirmek adına pek çok farklı kullanım senaryosuna da sahiptir.

DVI Coin Fiyatı, Geleceği ve Arzı

DVI coin geleceğinin tahmin edilmesindeki en büyük etken, projenin göreceği ilgidir. Geleceğin teknolojisi konusunda son derece açık bir alan sağlayan bu proje, bu yönü sayesinde gelişmeye ve değer kazanmaya açıktır. DVI Coin’in geleceğiyle alakalı olarak uzmanların tahminleriyse 2023-2026 yılları arasında büyüyeceği ve gelişeceği yönündedir.

Yazım esnasında (19 Temmuz 2022) DVI Coin fiyatı 0.0787 dolardır. Dünkü değişime göre yüzde 4’ün üzerinde değer kazanan DVI Coin, yükseliş seyri sürdürüyor. Diğer yandan Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gördüğü en yüksek seviye, 11 Kasım 2021 tarihinde ulaştığı 3.16 dolar olarak bilinirken, en düşük seviye hakkındaysa herhangi bir veri bulunmuyor.

CoinMarketCap verilerine göre DVI Token’in dolaşımdaki arz miktarı 356.896.290 DVI token’dir. Toplam ve maksimum arzıysa 1.000.000.000 DVI tokendir.

DVI Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Kripto meraklılarının Dvision (DVI) Token hakkında merak ettiği konulardan bir diğeri de DVI Coin’in nereden ve nasıl alınacağıdır. DVI Coin’in listelendiği pek çok farklı kripto para borsası bulunurken, bu borsalardan bazıları şunlardır:

 • Bithumb
 • Gate.io
 • MEXC
 • PancakeSwap
 • UniSwap
 • Indodax
 • Hoo
 • Bittrex
 • Hotbit
 • Coinone
 • ZT

Tüm bu borsalar DVI Coin’in işlem gördüğü en güvenilir borsalardır. Bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturan, kimlik doğrulaması yapıp hesabına yeterli para yükleyen tüm kripto para yatırımcıları kolaylıkla DVI Coin satın alabilme şansına sahiptir.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Proje ve yerel tokeniyle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de kullanıcılarına sağladığı avantaj ve dezavantajlarıdır. Hemen her projede olduğu gibi Dvision Network projesinin de bazı artıları ve eksileri bulunur. Bunlara kısaca değinebiliriz.

Avantajları

Dvision projesi ve yerel tokeni olan DVI Coin’in kullacılarına sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Dvision projesi, NFT, sanal gerçeklik ve blockchain teknolojisi açısından gelecek vadeden bir projedir.
 • Kâr elde etme potansiyeli uzun vadede yüksek olmasıyla bilinir.

Dezavantajları

Proje kullanıcılarına avantaj sağladığı kadar dezavantaj da sunabilir. Dezavantajlarından bazıları da şunlardır:

 • Kendisinden sonra gelebilecek daha güçlü projenin altında kalabilir.
 • Kısa ve orta vadedeki yatırımlar için risk teşkil edebilir.

Dvision Network ve DVI Coin, piyasalarda beklentileri karşılayabilecek nitelikte tasarlanmış olan bir proje olarak değerlendiriliyor. Geleceğinin parlak olduğu düşünülen bu projenin, özellikle de metavderse, VR ve blockchain konusunda geleceğin en önemli varlıkları arasında yer alacağı tahmin ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir