Bitcoin Ajandası

Dwpbank Müşterilerine Bitcoin Ticareti Hizmeti Sunacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dwpbank Müşterilerine Bitcoin Ticareti Hizmeti Sunacak!

Dwpbank Müşterilerine Bitcoin Ticareti Hizmeti Sunacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Almanyalı banka Dwpbank, yeni protokolde bağlı olan 1,200 banka için Bitcoin ticareti yapabilmelerine olanak sağlayacak.

Bitcoin ve kripto para teknolojisi her geçen gün gelişmeye ve yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu süreçte birçok yeni oyuncu da sektöre giriş yapmaya başladı. Elde edilen bilgilere göre son olarak Almanya merkezli Dwpbank, müşterileri için Bitcoin ticaret hizmeti sunmayı planlıyor.

1200 Müşterisi için Bitcoin Ticaretine Olanak Sağlayacak

1200 Müşterisi için Bitcoin Ticaretine Olanak Sağlayacak
1200 Müşterisi için Bitcoin Ticaretine Olanak Sağlayacak

Menkul kıymet işlemcisi Deutsche WertpapierService Bank, bağlı olduğu kuruluşları için halihazırdaki teklifleriyle problemsiz bir entegrasyon sağlayacak ve daha fazla dijital varlık hizmeti sunacak.

Almanya’da faaliyet gösteren 1,200 bankaya menkul kıymet hizmeti sağlayan Deutsche WertpapierService Bank (Dwpbank), müşterileri için Bitcoin ticaretine gerçekleştirebilecekleri bir platform olan wpNex’i sunacak.

Konuyla alakalı olarak yerel basında yer alan haberlere göre söz konusu olan bu yeni hizmet, Dwpbank müşterilerinin diğer hesaplarıyla beraber kripto hesaplarını da kapsayacak ve ek Müşteri Tanı prosedürlerine ihtiyaç duyulmadan kullanılabilecek.

Bankalar Yeni Varlıkları da Hizmete Dahil Edecek

Hizmet olarak cüzdan sağlayıcısı olan Tangany ve Bankhaus Scheich’in Tradias dijital varlık ticareti hizmeti de sunulacak olan yeni Bitcoin ticareti hizmetine fayda sağlayacak. Bankanın perakende müşterileri, özel anahtarlara sahip olmayacak. Dwpbank CEO’su Heico Beck konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunarak, bankaların ilerleyen süreçlerde hizmet vermeye başlayacakları kripto para birimleri, dijital varlıklar ve tokenize menkul kıymetler dahil etmeyi planladığını duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir