Bitcoin Ajandası

E-Ticaret Devi Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. E-Ticaret Devi Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

E-Ticaret Devi Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Latin Amerika içerisinde piyasa değerine göre en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, 2TM’ye ve blockchain altyapı şirketi olan Paxos’a yatırım gerçekleştirdi. E-ticaret devi, 2TM hissesinden satın alma ile Paxos’ta “stratejik bir yatırım” gerçekleştirdi. Şirket Perşembe günü üzerinden yaptığı açıklamalar üzerinden bir yatırım tutarını açıklamadı.

Şirket, yatırımlar üzerinden Mercado Libre’nin “bölge kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve kullanılmasına olan bağlılığını” güçlendirdiğini söyledi. Mercado Libre’nin ise bu durumda ilişkisi yeni değildi. Aralık 2021 yılında ise, e-ticaret devi, dijital cüzdanı Mercado Pago kullanıcılar arasından Brezilya’da Bitcoin, Ether ve stablecoin Pax doları (USDP) alıp satmasına izin vermek için Paxos’un blockchain altyapısını birbirine ilişkilendirerek entegre sağladı.

E-Ticaret Devi Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

E-Ticaret Devi Stratejik Bir Yatırım Yaptı!
E-Ticaret Devi Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

Mercado Libre’nin kıdemli başkan yardımcısı Andre Chaves yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Lider bir teknoloji şirketi olarak, bu pazar geliştikçe bu pazardaki çeşitli yenilikleri ve fırsatları aktif olarak değerlendiriyor ve bu bozulmanın temel bir katılımcısı olmayı hedefliyoruz. Dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi, açık bir oyun alanı yaratan benzersiz, küresel ve kolektif bir fenomeni temsil ediyor.”

Mayıs 2021 tarihinde de Nasdaq’ta MELI olarak işlem altında olan şirket, hazine stratejisinin bir parçası olan 7,8 milyon dolarlık bir Bitcoin alımı gerçekleştiğini de belirtti. Geçen aylarda ise, Arjantin emlak platformu, Bitcoin ile mülkler arasında gerçekleşen satış ve satın alma işlemi için özel bir bölüm başlattı.

Bu Dönemde İşlem Hacmi

Şirket CoinDesk‘e özel olarak e-postada, Mercado Bitcoin’in 2021’i 1,1 milyonu geçen yıl katılan 3,2 milyon kullanıcının arasından işleminin sonlandırdığını söyledi. Bu dönem üzerinden de işlem hacminin 7,1 milyar dolara ulaştığını da sözlerine ekleyerek Mercado Bitcoin, 2021’de 250 milyon dolar toplama ile 2,2 milyar dolarlık bir değere kadar ulaştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir