Bitcoin Ajandası

E-Ticaret Devi Mercado Coin'i Piyasaya Sürdü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. E-Ticaret Devi Mercado Coin’i Piyasaya Sürdü!

E-Ticaret Devi Mercado Coin’i Piyasaya Sürdü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Operasyonlarını Latin Amerika’da sürdüren Arjantin merkezli e-ticaret şirketi Mercado Libre, kendi kripto varlığı olan Mercado Coin‘i kripto para piyasalarına sürdüğünü duyurdu.

Yakın bir geçmişte kripto para sektöründe yer alabilmek adına çalışmalar başlattığını duyuran şirket, Brezilya’da elde ettiği başarıyı Latin Amerika’da da sağlayacağını belirtmişti. Operasyonlarını genişleten Mercado, şirket içerisindeki çalışmalarını da kendi kripto para birimi sayesinde daha güçlü hale getirmeye çalışıyor.

Mercado Coin’i İlk Olarak Brezilya’da Deneyecek

Mercado Coin'i İlk Olarak Brezilya’da Deneyecek
Mercado Coin’i İlk Olarak Brezilya’da Deneyecek

Arjantin merkezli olan ve Latin Amerika’da faaliyet gösteren e-ticaret şirketi Mercado Libre, gerçekleştirdiği bir basın toplantısıyla yeni sadakat programının parçası olan Mercado Coin’in tanıtımını yaptı.

İlk aşamada 0,10 dolar olacağı ifade edilen yerel tokenin yine bu aşamada Brezilya pazarında kullanılacağı da ifade edildi. Bu kripto para birimi sayesinde müşterileri, e-ticaret sitesi üzerinden gerçekleştirecekleri satın alımlar için geri ödeme yapabilme şansına sahip olacak. Üstelik şirket bu sayede kullanıcıları davranışlarından ötürü ödüllendirmeyi planlıyor.

Şirketin kurucu ve CEO’su Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında, bugün şirketin kendi kripto parasını piyasaya sürdüklerini, sadakati daha da artırarak Latin Amerika’da finansal katılımı demokratikleştirmeye ilişkin bir adım attıklarını belirtti.

500 bin müşteri için açık olarak piyasaya sürülen kripto para biriminin bu ayın sonuna kadar 80 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Üstelik şirket, bu yeni kripto para birimini farklı ülkelerde de kullanıma sunmayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir