Bitcoin Ajandası

Eğitimde Metaverse Dönemi Başlıyor! Bakan Özer’den Damga Vuran Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Eğitimde Metaverse Dönemi Başlıyor! Bakan Özer’den Damga Vuran Açıklamalar!

Eğitimde Metaverse Dönemi Başlıyor! Bakan Özer’den Damga Vuran Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Eğitimde Metaverse Evreni Her İki Sektörü de Heyecanlandırdı!

Bilindiği üzere 2021 Eylül döneminde Facebook tarafından bir adım atılmış ve internetin bir sonraki leveli olarak nitelendirilen Meta Platforms Inc. adıyla yeniden markalaşmıştı. Şimdilerde marka için daha çok Meta adı kullanılırken, bu terim ilk olarak bu adımla ana akım alanına girmişti. MEtaverse evrenine yönelik her geçen gün yeni adımlar atılırken, en yeni gelişmelerden biri de Milli Eğitim Bakanı Özer’in eğitimde metaverse dönemine yönelik açıklamaları oldu.

Eğitimde Metaverse Evreni Her İki Sektörü de Heyecanlandırdı!
Eğitimde Metaverse Evreni Her İki Sektörü de Heyecanlandırdı!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özer, eğitim alanında yapılan yeniliklerden ve metaverseden bahsetti. Geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen metaverseün eğitim sektörüne de büyük ölçüde katkı sağlayacağını ve bu doğrultuda altyapı hazırlıklarına başlandığını belirtti.

Açıklamalarında özellikle de sanal gerçeklik konusunda mesleki eğitim çalışmalarına start verildiğinden bahseden Bakan Özer, iş sağlığı ve güvenliği açısından riskli olan bölgelerde sanal gerçeklik eğitimine geçildiğini ifade etti. Dolayısıyla ülkemizde de eğitimde metaverse dünyasına geçileceğini ve özellikle de kaynakçılık, madencilik gibi alanlardaki mesleki eğitimin bu şekilde verileceğini de açıklamalarına ekledi.

Altyapı Çalışmaları Sürdürülüyor!

Eğitime sanal evrenin dahil edilmesi konusunda altyapı çalışmalarının sürdürüldüğünü söyleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, matematik konusundaki eğitim modeline de değindi. Bu alanda öğretim yaklaşımının değiştirilmesini planladıklarını söyleyen Bakan, matematiğin soyut değil somut bir şekilde öğretileceği model tasarımı yapıldığını da belirtti.

Diğer yandan eğitimde metaverse modeli olarak artırılmış sanal gerçekliğin altyapı kurma ve geliştirme çalışmalarının sürdürüldüğünü, dijital içeriklerin oluşturulmaya başlandığını ifadelerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir