Bitcoin Ajandası

El Salvador Başkanı Bukele’den Boe Başkanına İronik Cevap!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador Başkanı Bukele’den Boe Başkanına İronik Cevap!

El Salvador Başkanı Bukele’den Boe Başkanına İronik Cevap!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Haziran ayına giriş yapılmadan öncesinde Bitcoin yasasını geçiren ve Eylül ayında da bu yasayı yürürlüğe koyan El Salvador Başkanı Bukele, sahip olduğu Bitcoin sayısını her geçen gün artışa aldı. Dünyanın önemli kurumlarının da tepkisini bu şekilde çekmeye başladı.

IMF ve Dünya Bankası denilirken son olarak ise İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey, El Salvador Başkanı Bukele’nin “Bitcoin şehri” hamlesinden sonra “Bir ülkenin Bitcoin’i ulusal bir para olarak ilân etmesi beni endişelendiriyor. Beni bu anlamda en çok korkutan ise El Salvador halkının, Bitcoin’in doğası ve sahip olduğu volatilite hakkında bilgi sahibi olup olmadığı…” demişti.

El Salvador Başkanı Bukele’den Cevap Gecikmedi!

El Salvador Başkanı Bukele’den Cevap Gecikmedi!
El Salvador Başkanı Bukele’den Cevap Gecikmedi!

Twitter hesabından tamamen aktif olarak kullanım sağlayan ve Bitcoin fiyatının her düşüşünde “devlet kasasına” Bitcoin ekleyen Bukele, Bailey’nin açıklamasına ise sessiz kalınmadı. Twitter ortamında takipçilerine yönelik cevap veren ve İngilizce olarak Bailey’nin ifadelerine karşılık veren Bukele şunları yazdı:

“İngiltere Merkez Bankası El Salvador’un Bitcoin adaptasyonundan endişeliymiş, gerçekten mi? Galiba İngiltere Merkez Bankası, El Salvador’luların iyi olmasıyla yakından ilgileniyor. Zaten onlar hep bizim insanımızı düşünmüşlerdir. Her zaman… İngiltere Merkez Bankası’nı sevmek lazım…”

Fonseca Körfezi Kıyısında Bir Bitcoin Şehri Kuracağını Açıklamıştı

Daha önceden bilineceği üzere Bukele, takip edildiği gibi organizasyon içerisinde El Salvador’da Fonseca Körfezi kıyısında bir Bitcoin şehri kuracağını açıklamıştı. Bunun ardından burada hiçbir şekilde vergi toplanmayacağını duyurarak Bailey’nin açıklamaları da Bukele’nin bu duyurusundan sonra gelmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir